Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Károsíthatja a szervezetemet...

Károsíthatja a szervezetemet ha év mindennapján -2-3 celsius körüli vizet fogyasztok napi 2 litert?

Figyelt kérdés
Úgy szoktam hogy fagyos vagy majdnem megfagyott, az energiamentes szénsavas üditőt is szeretem

2021. jan. 16. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Mi ugy tanultuk a fizikabol, hogy a viz 0 fokon megfagy, 100 fokon meg legnemu lesz. Lehet neked jobb volt a fizika tanarod, ha minusz 2-3 fokon is folyik feletek a viz ... mi ilyenkor mar harapjuk :)
2021. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

-2 celsius és 3 között van, általában van benne egy nagy jégtömb és jégkása is xdddd.

Attól függ mennyire hütöm le

2021. jan. 16. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem működik a fizika. Amíg az a szerencsétlen H20 folyékony fázisban van, hidd el, hogy az nem lesz kevesebb, mint nulla fokos. (Van olyan jelenség, hogy tűlhűlés, de a benne lévő jég elég jó kristályképződési mag, szóval ez is esélytelen.)
2021. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
rendben akkor ezt rosszul tippeltem, mélyhütöbe szoktam tenni és már félig fagyos átteszem hütöbe és akkor mindig marad a végén jég még úgyis .de a lényeg hogy elég hideg igyis
2021. jan. 16. 18:31
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Mivel az ember normal testhomerseklete 36,6 fok celsius, ebbol kiindulva a -2+3 fok kozotti viz tul nagy sokk a szervezetnek ... szerintem egyaltalan nem egeszseges, de kibirhato.


Nem veletlenul isznak a tropusokon es melegebb helyeken meleg teat es kavet ... nagy melegben is jobb ha kozelit az ital homerseklete a kornyezethez ... nem von el sok energiat a szervezettol a ketto kozotti hokulonbseg athidalasa.

2021. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Először én is azt akartam kérdezni, hogy sót tesz bele, mert ugye úgy lehet csökkenteni a fagyáspontot, de aztán olvastam az üdítőt, az meg már messze nem víz. Nem tudkm mi van benne és mennyi a fagyáspontja.
2021. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta csak így iszom a vizet, semmi bajom.
2021. jan. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sós vizet inni max egy jó kis hányáshoz vezethet. Legalábbis én így tudom.
2021. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A sima csapvíznek is van oldott ásványianyag tartalma, szóval nem pont 0 fokon fagy meg mint a h2o. Egy masszívabb cukros üdítő pedig simán kibírja - 2 fokig folyékony állapotban.
2021. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!