Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek ha havonta megiszo...

Szerintetek ha havonta megiszok 1-2 doboz alkoholmentes sört az árthat a szervezetemnek? 14/L

Figyelt kérdés
2017. ápr. 9. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Az csak üdítő. Annyira árt mint 1-2 doboz cola, fanata, szörp stb....
2017. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Igazából szerintem a Coca Cola még ártalmasabb is (pl a fogaknak), mint az alkoholmentes sör..
2017. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Na Ja.
2017. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Jorck ***** válasza:
4%
Havonta pár doboz nem árt, viszont én halottam olyanról hogy amiket beletesznek, és megadja neki a "sör,, ízét, az (enyhén) rákkeltő hatást okozhat. Ezért lehet összességében károsabb mint pl. az üdítők. (De szerintem ez csak túlzott; rendszeres; napi szintű fogyasztásnál okozhat akármit is..)
2017. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Rendes sörrel kezdem, tudom, nem ezt kérdezed.


Egészséges embernek a napi 1-2 rendes sör sem árt meg. Soha nem is okozott a sör betegséget, ha kulturáltan fogyasztották. Túlzásba vinni semmit nem szabad.

Azok a sörivók, akik megbetegedtek, azoknál vagy a túl sok sör ártott meg (8-10 korsó napi rendszerességgel), vagy az, hogy pálinka mellé itták kísérőnek.

A sörnek sokkal több jótékony hatása van, mint káros. Tele van ásványi anyagokkal, többféle vitaminnal, kesernyéssége jól hat az emésztésre is. A mértékletesség fontos.

Az alkoholmentesnek nincs olyan károsító hatása, ami az alkoholosnak sincs. Ha túlzásba viszed, a vesére lehet káros, de ez is igaz a rendesre.


Korod miatt arra azért figyelj, hogy tényleg zéró legyen, nem 2% alatti a mentessége.

2017. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:

Nem árt. Csak azért nem ajánlott gyerekeknek, mert korán megszokják tőle a sör ízét.


ma 12:36

Nem akarok világokat összedönteni benned, de minden alkoholmentes sörre rá van írva az összetétele, úgyhogy ha ennyire TUDOD, hogy rákkeltő, akkor sorold már fel ezeket az anyagokat. Sörízt nem kell neki adni, mivel eleve alkoholmentes SÖR – és ugyanazok a szabályok is vonatkoznak rá, mint az alkoholos sörre. (Ellentétben pl. a „gyerekpezsgővel”, ami nem alkoholmentes pezsgő, hanem üdítő.)

2017. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen túl voltam életem - azóta is - legdurvább berúgásán, meg akkor már viszonylag rendszeresen dohányoztam is, na AZOK ártottak a szervezetemnek.

Enyyi sörtől - pláne alkoholmentestől - semmi bajod nem lesz, nem is lehetne, cukros vizet iszol...

2017. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jorck ***** válasza:

Jó amúgy én elismerem: nem találtam rá semmilyen bizonyítékot hogy rákkeltő lehet! Azért is írtam hogy "halottam,,, mert valami TV műsorban (bio) ezt mondták. De végül is akkor nagyobb "visszhangja,, lenne ennek a dolognak ha ez így kimutatható lenne.

Szóval lehet hogy tévedtem, ezért ne vegyétek komolyan a # 4-et.

:)

2017. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz.
2017. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!