Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Túlzott energiaital fogyasztás...

G3rgo10 kérdése:

Túlzott energiaital fogyasztás tünetei?

Figyelt kérdés
Eleinte csak napi 1 dobozzal ittam, az utóbbi időben már napi 4-5 doboz amit simán, egymás után megiszok. Kézremegést, heves szívverést okozhatja? Különösképpen, szerencsére még komolyabb bajom nem volt. Érdekelne mindenkinek a tanácsa, tapasztalata, véleménye.
2021. márc. 29. 23:50
1 2
 1/18 anonim válasza:
91%

Hát a szíved nem fog neki örülni😅 tele van koffeinnel meg mindenféle cukros fossal, ami nem tesz jót neked. De, csak írd be a google-be és ennyit kiad. Egyébként meg a legtöbb marha édes, én nem nagyon bírom meginni.

Inkább igyál teát vagy esetleg kávét, abban is van koffein, és talán nem annyira egészségtelen. (mondjuk ha tartósan iszod már hónapok, évek óta, akkor lehet hozzá szokott már a szervezeted ennyi energia italhoz és akkor már nem hat, inkább igényli. Tapasztalatom szerint:S)

2021. márc. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
90%

sulis védőnő beszédéből annyira emlékszem, hogy heves szívverést okoz, szóval az biztos.

amúgy az összes energiaital baromi egészségtelen és káros a szervezetre, hiába hogy nem alkoholos (bár úgysem egy komment miatt fogod abbahagyni lol de azért leírtam)

2021. márc. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Pénztárca fogyása.
2021. márc. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

én is naponta megiszok 3 doboz 250 ml-s energiaitalt viszont néha többet iszok 4 vagy 5 darabot vagy van hogy 2 darab 250 ml-s és egy 500 ml-s monstert na olyankor csak annyit szoktam észrevenni hogy izzadok ilyen hullámokban tör rám hogy de rohadt melegem van és valóban olyankor nekem is remeg a kezem szívverésemet sosem folyásolta be akármennyit iszok ugyan úgy 75-85 között ver a szívem percenként nyugalmi állapotban akkor is ennyi ha nem iszok energiaitalt, persze igen okoz ilyen tünetet ezért nem ajánlott sokat inni a megszokottnál de ugye számít hogy hány éves vagy meg hogy milyen állapotban van a szíved.

Azt ajánlom hogy ha még nem hosszabb ideje iszod az energiaitalt próbáld csökkenteni mert lehet hogy előbb utóbb hozzászokik a szervezeted ahhoz az adaghoz és nem fog remegni a kezed sem heves szívverést okozni, de később ha nem lesz meg a napi adagod koffein hiánytól nagyon fog fájni a fejed

2021. márc. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Én régen napi vagy két naponta 2-3 dobozzal ittam. Alvás zavart vettem észre magamon, gyakori kézremegést, a kezeim sokat izzadtak, heves szív verés, gyengének éreztem magam és állandó fáradtság érzetem volt. Volt amikor 1 vagy 1,5 liter redbull-t megittam szinte egyszerre, hihetetlenül rosszul éreztem magam, nagyon melegem volt, heves szív verés, émelygés szinte az ágyban haldokoltam. Azóta nagyon ritkán iszok energia italt, inkább átszoktam a kávéra és a dobozos kávéra ha abból meg iszok egy nap több mint fél litert semmit nem érzek maximum ugyan úgy fáradtnak érzem magam. Na meg finomabb is :)))
2021. márc. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

#1et kiegészítem

ha abbahagyod, a szervezet 1-2 hét alatt visszaáll normális koffeinszintre, de ugyanúgy rosszat tesz a szervezetnek

2021. márc. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
utolsó vagyok: ha teheted inkább cukormenteset vegyél
2021. márc. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok a 4-5. Napi egy doboztól valószínű, hogy nem lesz bajod, feltéve ha nem vagy túlsúlyos/szívbeteg, de ez azért túlzás. Miért iszol ennyit? Alternatíva lehet például egy narancslé, vagy valami ilyesmi.


Emlékszem, még koliban/suliban Pesten nekem is mániám volt, hogy pénteken másnaposan legurítottam napközben 2x fél liter Monstert, aztán délután a 14:00-s vonaton meg majd kiugrott a szívem a helyéről. Túléltem, de nyilván egy idő után meguntam és rájöttem, hogy egy energiaital helyett mondjuk egy kis csokitól már sokkal jobban tud koncentrálni az ember. (kinder buenot szoktam rágcsálni) 🙂

2021. márc. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
7/7: bocs nem 6/7 voltam hanem 4/7 csak közben jöttek válaszok
2021. márc. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

enis ittam regen energyt eleg sokszor,de mar isten ments tole

es amugy igen,okozhatja ezeket

2021. márc. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!