Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen kiszerelésű kávét...

Milyen kiszerelésű kávét isztok (leggyakrabban)?

Figyelt kérdés

Az is érdekel, milyen módon készítitek el (ha őrölt vagy szemes): pl. kotyogó, filteres, dugattyús (French press), török, kávéfőzőgép (az egyes típusokat nem ismerem túlzottan).

Én eléggé el nem ítélhető módon őrölt és instant kávét szoktam venni, előbbit dugattyús kávéfőzővel készítem el erősen felhígítva reggel, délután - mivel a kotyogósom pótolhatatlan méretű gumiját leégettem, egyelőre instantot iszom, amíg nem veszek egy Brikkát, vagy hasonlót.



2021. ápr. 18. 16:40
A kérdező szavazást indított:
Instant
Instant 3-in-1
Kapszulás
Őrölt
Szemes (bolti)
Szemes (szaküzletből)
Automatából
Üzleti, munkahelyi, nem saját készítésű
Egyéb, leírom
34 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
instant 2 in 1 vagy normális, öndarálós, frissenfőzőset. A lényeg, hogy ne magamnak öntsem a mennyiséget (töménységet) hanem mindig ugyan az-ugyan olyan legyen. Ha kotyogósba főzök azt kiiszom simán, és ugye az 1 "pohár" az miből mennyi is....
2021. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Jelenleg kávézóból, de volt dolgom Nespresso kapszulással és van itthon kotyogó.

Igazából a legjobb egy normális kávéfőzőgép, utána a kapszulás aztán a kotyogós. Kinn pedig alkalmanként a kávézós.

2021. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Az instant az csak a sima instant, vagyis a granulátum kávé (üveges), 3in1-et nem szokták annak nevezni, az más!

Én amúgy eleve imádom a kávét, általánosságban, sokat iszom, és majdnem mindenfélét! Van itthon instant, 3in1, őrölt kávéból eszpresszó, illetve nemsokára tervezek venni egy kapszulás gépet is! Bent a munkahelyemen pedig szünetben az étkezőben lévő automatából is szoktam inni, tehát lényegében mindenfélét, ezért nem is tudok szavazni!

És bár mindegyiket szeretem, de mégiscsak az eszpresszó, vagyis a hamisítatlan jó erős fekete főzött az eredeti, a kedvencem, igaz az is csak tejjel és cukorral!

2021. ápr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Fullautomata, darálós Jura kavegepem van, szemes kávét hasznalok hozza. Altalaban többféle márka van itthon, gyakran váltogatom. Nyáron as jegeskávé megy, ahhoz cold brew-t csinalok csepegtetős "kavefozovel", ehhez legtöbbször elore őrölt kávét veszek, de van olyan is, hogy az itthoni szemesből darálok hozza.
2021. ápr. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Kapszulás gépem van, de vettem hozzá újratölthető kapszulákat. Általában ezt töltögetem otthon őrölt kávéval. Néha veszek 1-1 doboz bolti kapszulát is és amikor lusta vagyok, akkor inkább azt iszom. De a szeméttermelés miatt ez a ritkább eset.
2021. ápr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5. Szintén. Nekem is tölthető acél kapszulám van, szaküzletből szemes kávét veszek bele és kézi őrlővel őrlöm. A közhiedelemmel ellentétben van olyan jó így, mint egy rendes eszpresszó gépé.
2021. ápr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 23. 09:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve instant 3/1 kávékat ittam. De ráuntam. Most jelenleg munkahelyen az automatából iszom, éppen ami jól esik. Nem éppen kedvező az ár, de ha nem kívánom, akkor nem veszem meg.
2021. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pár éve én is ittam néha automatából, meglepően jó volt.
2021. máj. 4. 09:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Van nagyon ótvar is. Az ilyen hosszú kávé pl minősíthetetlenül sz@r. De a karamellás kapuchino az pl nagyon fincsi.
2021. máj. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!