Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A kapszulás kávéfőző kihagyhat...

Benyovszky Oszkár kérdése:

A kapszulás kávéfőző kihagyható, nem elég a kapszulát egyszerűen csak meleg vízzel összekeverni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 17:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Finomra őrölt kávé van benne.
2021. jún. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
Persze, lehet magyarosan precízkedni, hogy mit jelent a "French press" neve, de ettől még Amerikában és Kanadában használják, Európában alig ismerik. És igen, valóban nem egyszerűen összekeverik a kávét és kész, de ez már megint kukacoskodás. A French press-ben egyébként nem azért használnak durvára őrölt kávét, mert a finommal nem működne, hanem mert a finomra őrölt átmegy a szűrőjén, ami csak egy fémháló, és zaccos lesz tőle a kávé. (Amúgy is az lesz.)
2021. jún. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%

"Európában alig ismerik"

Ahhoz képest még Mo-n is van 1600Ft-ostól huszonezresig néhány tucat féle.

[link]

Meg a német amazonon többezer értékelés egyes french presseknél

[link]

És azért egy olasz találta fel és azért hívják French pressnek, mert nem ismerik Franciao-ban sem.

El se tudom képzelni mi lenne ha ismernék.

2021. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%

13-as, csak tovább kell kötözködni, ugye? Na, ezt bírom a magyarokban, nekik MUSZÁJ hogy övék legyen az utolsó szó, és legalább egy kis ellentmondásra rá kell mutatniuk, különben el van baszva a napjuk!


Igen, bazmeg, lehet kapni Magyarországon is French press-t, de mutass már egy háztartást, ahol használják is! Jaj, tudom, tudsz mutatni EGYET. Ehhez képest ha kiállnál a Blahára és megkérdeznél ezer járókelőt, hogy tudják-e, mi az a French press, vagy ittak-e már amerikai kávét életükben, kb. 99%-os arányban kapnál zavarodott arcokat, visszakérdezést, csodálkozást.


De okoskodj csak nyugodtan, ettől vagy művelt. Megnyered a vitát, hurrá!

2021. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%
Elhiszem, hogy fáj ha valaki kijavítja ha valamit rosszul tudsz, de el kell tudni viselni és meg kell köszönni hogy tájlkoztattak valamiről, amit eddig rosszul tudtál. További jobbulást!
2021. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%
Haha, jól van papa, akkor tudod mit? Te vagy a French press mindentudó professzora, aki látványosan sárba alázott engem tényekkel és érvekkel! Meghajlok hihetetlen tudásod és kérlelhetetlen logikád előtt! Megígérem, hogy soha többé nem vonom kétségbe, hogy a French press minden magyar előtt ismert! És most menj, újságold el apukádnak, hogy milyen ügyes voltál...
2021. jún. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
41%
Örülök, hogy segíthettem.
2021. jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Jól elvoltatok amíg távol voltam.

Kiszámoltam hogy egy kapszula 120Ft, elég sok az ömlesztetthez képest.

Most mondok én is valami újat: a kávét max 80C vízben szabad áztatni, különben agyoncsapja a vonalvezetését a főzetnek.

2021. jún. 12. 11:02
 19/21 anonim ***** válasza:
#14, legalább itt a Gyakorin hagyd már abba ezt a burkolt zsidózást!
2021. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Áztatni nem igazán szokták, csak ha cold brew-rol van szó. A presszogepek átnyomják rajta a vizet, a kotyogós szintén, a french press-nel max pár perc után szűrőd le. A cold brew 6-12 órán át is állhat, mondjuk itt közel sincs 80fokos a víz, hiszen sima hideg csapvizzel keszul. Erdemes amugy ezt kiprobalni, en pl nyaron csak ezt iszom. Siman csak őrölt kávét felöntesz vízzel és szobahőmérsékleten vagy a hutoben állni hagyod 6-12 orat. Leszűröd és ízesíted amivel csak szeretned. A hosszu áztatás miatt a kávé érősebb, mint a sima presszó, de sokkal lágyabb ízű annál.
2021. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!