Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Nem kávézunk, de vendégeknek...

Nem kávézunk, de vendégeknek főznék kávét. Milyen kávéfőzőt és kávét ajánlatok?

Figyelt kérdés
Olcsó, gyors legyen, ne foglaljon nagy helyet. Mi sosem innánk, csak nagyon ritkán használnánk, ha valaki jön hozzánk és kávét kíván. Kotyogós főzőre gondoltam. Vennék egy csomag kávét, egy doboz kockacukrot, zacskós tejport. Meddig áll el egy csomag felbontott őrölt kávé? Melyik márka a legjobb, amit nagyjából mindenki szeret? Meddig áll el a tejpor felbontva? Pl. ha felbontom, és legközelebb mondjuk fél év múlva kell főznöm, akkor még jó a kávé vagy a tejpor, állagra, aromában?

2021. febr. 20. 21:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
70%

Ennek semmi értelme, a ledarált kávé kb két hétig élvezhetö maximum, utána nem jó semmire.

A tejpor is elég hamar összeáll, elkezd avasodni, fél év múlva csak kidobni lehet.

2021. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
46%
Ha nagyon ritkán főznél kávét, akkor én inkább kapszulás kv főzőket ajánlanék. Nagyon finom kávékat csinál - kapszuláktól függően- kicsi a gép, és a kapszulák elállnak jó ideig.
2021. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
42%
Mi az októberben a telken hagyott kávét márciusban még lefőzzük. Ha légmentesen le tudod zárni, akkor ki fog bírni fél évet is a kávé és a tejpor is. A tejpor nagyon érzékeny a nedvességre, egy idő után összeáll kővé, a kávénak csak az aromája csökken lassan, de folyamatosan. Mi Omniát használunk, ez elég karakteres, keserű, nagyon kellemes, finom kávé. A kotyogós kávéfőző tökéletesen megteszi.
2021. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is a kapszulás jutott eszembe. A gép maga nem is drága, inkább a kapszula, ha naponta iszod. Viszont fél évente 2 kávéra észre se veszed az összeget, és tutira eláll. Ráadásul van csomó féle kapszula, tea és forró csoki is, azokból talán ti is innátok.

Ha mégis "sima" kávé mellett döntenél, szerintem tejport felesleges venni. Szerintem sima tejjel is megissza bárki, vagy lehet ilyen kis 10 darabos kávétejszínt kapni. A kockacukor ugyanez, gondolom, tartasz otthon valamilyen cukrot, az tökéletesen megfelel.

2021. febr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
48%

ez igazi vészhelyzet, e szerint kell gondolkozni.


Az őrölt (200 gr-os)kávét öblöszájú csatos üvegben javaslom tárolni.


-A kávéfőző egyértelműen kotyogó legyen(pénztárcától függő minőségben)


-Ha még egyszerűbben akarsz (jó) kávét főzni, akkor a (Népszinház u.-i)török áruházban veszel egy igazi ónozott kávéfindzsát, a neten megnézed a főzés technikáját, és jöhet a vendég.


-Még ettől is egyszerűbb a francia préselt kávé..ezt csípik nyugaton a legjobban. Egy üvegedénybe forró vizet öntesz, rálapátolsz néhány kanál kávét, ráteszed a szűrős tárcsát, és lenyomod fenékig. Kész a forró kávé.


A jutub, vagy a gúgli segít.

2021. febr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ebben az esetben az instant kávé a nektek való, feltéve hogy nem jönnek minden héten vendégek. Ha csak két-három havonta főztök egy csészével, látszólag évekig eláll, de pocsék lesz.
2021. febr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén, ha csak a vendégek miatt kell, akkor vegyetek sima nescafe 2in1 vagy 3in1 kávét. Ez a legolcsóbb, ami kis helyet foglal, nem kell hozzá se gép, se kávéfőző és sokáig eláll. Nem a legjobb kávé, de ha ti nem isztok, egyszer kibírják a vendégek, hogy ilyet isznak. Méltányolhatják, hogy gondoltatok rájuk, mivel ti nem is isztok soha kávét.
2021. febr. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Nescafé. De nem ízesített, csak sima. Plusz mini tejszinek, azoknak hosszú a lejárati ideje és hűteni se kell. Kockacukor helyett eb a sima cukor tökéletes.
2021. febr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%

Én is instant kávét iszom, és rendszeresen, nekem sokkal jobban bevált sok szempontból, mint bármilyen főzős.

Viszont nem ilyen 2in1 stb félék, sima nescafe classis, nekem a legalapabb változata a legjobb.

Nulla másodperc alatt kész van, nincs vele pancsolás, ízre kicsit másabb, mint a főzött, de rosszabbnak mondanám, nekem (és sok más embernek is) nagyon bejön.

Az erősségével is lehet játszani, ha valaki nem kér olyan erőset, vagy a gyilkos erőset szereti, ez se probléma. Az instantnál nem létezik erősebb, hiszen nincsenek olyan korlátai, mint a főzött kávénak, hogy csak x mennyiségű kávé fér bele. Instantból fél deci vízbe is beletehetsz 3 evőkanállal, amitől egy ló is fejre áll. :)


Tej, vagy főzőtejszín, ha van otthon, az tökéletes bele, de tarthatsz otthon kávétejszínt, elég hosszú a szavideje.

2021. febr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
51%
8-as, egyszerre írtuk! :D
2021. febr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!