Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Normális ha néha úgy érzem...

Normális ha néha úgy érzem megrészegülök a koffeintől?

Figyelt kérdés

Szeretem az energiaitalokat mert úgy érzem gyakran jönnek elő bennem eufórikus érzések mondjuk zene hallgatás közben, ha előtte energiaitalt fogyasztottam.

Más van még így vele?



2021. szept. 12. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
ne igyál energiaitalt. ne a koffeintöl részegülsz meg .hanem a benne lévö pszihoaktiv szaroktól. ha megiszol egy bögre kvt nem érzed uhyanazt. az egészséges .nemugy mint az energidrink .az káros máj s veseproblémát okoz
2021. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

Tanusítom.


H***eségnek tartom egyébként. Az energiaitaltól nem érzel eufórikus érzést. Felpörget, sokkal jobban adott esetben, mint a kávé. Káros sz**ok. Én kb 12 éves koromtól iszom rendszeresen. Egy időben k***a sokat megittam. Kb úgy 17 éves koromtól egészen idáig, 23 éves koromig. De ami durvaság számba ment, az a 17-től kb 21 éves koromig. Rengeteget megittam, de tényleg. Volt, hogy napi 4-5-6-7 is becsúszott, bár azért a 7 ritka volt. Meg mellé sokszor 1,5 vagy 2 liter kóla is. Viszont a kóla is k***a káros. Azt is rendszeresen ittam egy időben. Elég hosszú ideje pedig már csak akkor, amikor mondjuk Hubertust ittam és ahhoz öntöttem. És azért kb 10 év után látom én is, hogy hosszú távon nincs értelme, mert egészséges hatása egyiknek sincs. Azért sokszor a 2-3L kóla mennyiség az odabasz, főleg ha mellé még energiaitalt is iszol. Nem volt különösebben semmi bajom egyébként egyiktől sem, de azért így most már 23 éves fejjel beismerem, hogy nem ez a hosszú és problémamentes, egészséges élet titka és értelme. Nem szeretnék én sem sem vese, sem máj átültetést. Most hagytam abba a dohányzást. Azt is rengeteget szívtam. De minek? Már egy 3.-ik generációs Octavia RS-t vehettem volna belőle. Azt is majdnem 10 évig űztem. Mármint a dohányzást. Szóval, én élni szeretnék. De most már belátom, hogy nem szabad. Inkább kávé. Akár főzött, akár 3in1-ben, amit forró, meleg vízbe keverve megiszol. Az automatás kávéknak a többsége mint instant sz**. Vannak ott is főzöttek. Azok valamivel jobbak és egészségesebbek az instant sz**okhoz nézve. De akkor sem olyan, mint az otthoni.


Én most álltam le egy pár hete úgy jobban az energiaitalokkal, és a dohányzással is. Kólával is. Nassolni chipset azt mondjuk szoktam, de filmnézéshez. Mondjuk, az elég sűrűn előfordul. De, biztosan nincs olyan káros, mint a többi folyadék sz**.


Én azt tanácsolom Neked, hogy kávét igyál.


Nincsen neked eufórikus érzésed, szerintem csak bemeséled magadnak. Ez nem kokain, lsd, fű, gomba vagy bármi hasonló. Ha az lenne, tiltott lenne, és még a feketepiaci ára is magasabb lenne, ha mondjuk ugyanúgy energiaitalként kerülne forgalomba.


A zene adja meg neked a löketet elsősorban, a ritmusra, a zenére, a basszusra stb. Mert a szíved (még ha nem is érzed) közbe ver mint a k***a élet.


EGYÉBKÉNT KORT ÉS NEMET NEM ÍRTÁL! Azért ez sem utolsó.


Ha rám hallgatsz, nem iszol ilyen sz**okat. VAGY! Ne hosszú távon, és naponta csak egyet, ha úgy érzed, hogy neked erre szükséged van.


Nem véletlenül írják rá a legtöbb energiaitalra hogy:

- Terhes nőknek

- Szoptató kismamáknak

- Gyerekeknek (18 év alatt (Egyébként még 25 évesen is gyerek az ember. A kor csak egy szám. 30-35 éves korunkig pedig fiatalok vagyunk, én így gondolom.))

- Szívbetegeknek

- Betegeknek, allergiásoknak


NEM AJÁNLJÁK!


Szívritmus zavart okoz. Mint írtam és az előttem lévő is írta, KÁROS. Más és vese bajt okoz. Hát én nem szeretnék főleg most a 20-as éveim elején semmilyen szerv átültetést.


Ennyi éven keresztül ennyi sz**nak, biztosan meg lesz a böjtje.


De remélem, hogy max a változó kórban leghamarabb, azaz esetleg 40 éves kor fölött, és nem hamarabb. Nem szeretnék sem agyvérzést, sem rákot, sem szívinfarktust kapni. És semmilyen hosszútávú betegséget.


Érdeems ezen elgondolkodni.


Nekem nem régiben, pár hete volt egy igen kellemetlen rosszullétem. Ami munkában jelentkezett, délutános műszakban.


Haza kellett jönnöm, és telefonálnom kellett fateromnak, hogy legyenszives jöjjön értem, mert nem merek haza vezetni. Vicc nélkül.


Másnap Pénteken is sz**ul voltam. Kb Csütörtök-Péntek-Szombat-Vasárnap szerintem csak az ágyat nyomtam, mondjuk utána is, csak már bátrabban leültem a gép elé.


Ja igen. Pénteken sz**ul voltam, majd Szombat-Vasárnap semmi bajom nem volt.

Hétfőn táppénzen voltam ugyan, de mentem volna ügyet intézni egy autósiskolába, egy kategóriára amit szeretnék megcsinálni. Ez nem más, mint a "C" kategória.


Ugye ez a teherautós jogsi. Nem kamion, mert ahhoz kell az "E" kategória is. És csak a "C+E" együtt a kamion.


Na mindegy. Mentem volna egy szomszéd nagy(obb) városba, (kb 20-25km) és vezetés közben ismét rám jött a rosszullét. Ismét ott hagytam a kocsit, és úgy kellett segítséget hívnom, hogy haza tudjak menni.


Majd rá másnap anyukámmal felmentem szintén abba a városba, de rám jött megint ez a lassú légzés. (MINDJÁRT BESZÉLEK A TÜNETEKRŐL!) Tudtam vezetni, csak rém kellemetlen volt, mert ilyenkor ideges az ember, sőt inkább ráparázik, és ettől csak még rosszabb az embernek.


Majd Szerda-Csüt nem volt semmi bajom ismét, és vagy Pénteken, vagy Szombaton rám jött megint ez a sz** rosszullét.


Szóval a tünetek.


Már egy héttel ezelőtt jelentkeztek, mielőtt ténylegesen rosszul éreztem volna magam.


Egész nap semmi bajom nem volt, erre kb egy hétig minden nap este lefekvés után úgy éreztem, mintha picit lassabban és nehezebben lélegeznék. És mintha a szívem is picit jobban verne.


Nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, bár már itt is picit csodálkoztam, és megijedtem.


Majd egy hét múlva munkába bementem 14:00 órára dolgozni. Egyszer talán kimentem akkor cigizni fél 4 körül, de csak a megszokás miatt, nem azért, mert a nikotin hiány stb. Amúgy már akkor is éreztem, hogy nem kell nekem a cigi.


Majd kb fél öt körül éreztem, hogy hirtelen picit nehezen és lassabban veszem a levegőt. Szóltam az egyik kollégának, hogy kimegyek én a mosdóba, majd erre hirtelen mintha picit megugrott volna a szívem, elöntött hirtelen a melegség és a szédülés. Fogtam a vizemet, és kimentem a mosdóba. Addigra jött a műszakvezetőm rá pár percre. Mostam az arcomat, tarkómat. Bementem az orvosiba, és szégyenszemre, semmi nincsen ott kb, amivel segíteni lehetne a sori dolgozókon. (operátori, azaz összeszerelői munkakör) Le ültem, mértünk vérnyomást és pulzust is. 153/100 volt. A vérnyomás picit magas a kelleténél, de a pulzus azért jobban oda csesz. Az még magasasbb mint a normális.


Ültem egy pár percig, és beszélgettem a mű. vezetőmmel és a biztonsági őr nővel.


Ittam egy kálciumos tablettát, és miközben ültem, jobb volt, és jobb is lett pár percre.


Majd pont kaja szünet lett volna, mondom megyek és kajálok. Út közben miközben sétáltam az étkező felé az egyik kollégával szintén sz**ul lettem. Megint előjött ez a melegség, és ez a szédülés érzet. Keveset ettem, és már nem mentem vissza dolgozni. Mű vezetővel beszéltem, és szóltam faternak telefonon, hogy jöjjenek értem, mert nagyon nem érzem jól magam, és nem merek haza vezetni.


Őszintén megmondva, igencsak ijedt és már-már sírógörcsös hangon hívtam fel apukámat, hogy jöjjön értem, mert nem tudom mi bajom van. Jöttek is, itt is volt kb 30-40 perc alatt.


De közben vert a szívem, viszont ezek szerint nem a vérnyomásom volt a magas, hanem a pulzussal volt a baj. A pulzus mint tudjuk, pedig a szívhez van köze. Akkor sem volt jó ha ültem, akkor sem hogy ha áltam, sehogyan sem volt jó. Végig meg voltam ijedve. Mivel nekem ez az érzés eddig teljesen ismeretlen volt. Nem voltak korábban ilyen dolgaim. 2-szer estem össsze korábban. Egyszer a keresztelőmön, egyszer pedig suliba menet a távolsági buszon. Egyébként úgy, ilyen rosszul létek nem voltak sosem, inkább csak rossz, esetenként még rosszabb közérzet, depresszió. És amit még nem mondtam, hogy igazából csak a bal oldalamon éreztem ezt a melegséget, és ezt a diszkomfort érzetet, ami a mellkasomnál volt. A bal karomban és a lábamban. És ezt mindig éreztem még utána pár alkalommal. Ilyenkor ilyen szédüléses, melegséges rosszullét jön az emberre, amire hirtelen adott esetben nem is tud reagálni, és nem igazán tud mást csinálni, mint hogy lepihen, és mély levegőket vesz. Egyébként SEMMIM NEM FÁJT SEM ELŐTTE, SEM KÖZBEN, SEM AZÓTA. Tehát nem voltak és nincsenek fájdalmaim. (Maradjon is így.) Tölcsér mellkasom van, a hallásom sem volt tökéletes soha (hallókészülékes voltam, és bár most nem vagyok az, biztosan szükség lesz rá idősebb koromban megint) szemüveges vagyok, és ráadásul odalent sincsen minden rendben, azaz nem tökéletes a dolog.


Ez volt ez a bizonyos Csütörtöki nap. És még utána előjött párszor. Lassú légzés, diszkomfort mellkasi érzet. Nem kívánom senkinek sem.


A dohányzásról amúgy is le akartam szokni, de úgy, hogy magamtól, és nem egy ilyen, mondjuk eset után. Mert ilyenkor megijed az ember, és megrémíti ez a dolog.


Főleg, ha tudja magáról, hogy nagyjából annyi egészséges dolgot evett és ivott egész életében, amit az anyja elé rakott, és vitaminokat is csak azokat, amiket az anyja adott, mert magától nem vette volna be őket.


Most jöttem rá, hogy ha én hivatásos sofőr szeretnék lenni, akkor változtatni kell az életmódomon, mert nem szeretném sem magamat megölni, sem másokat az utakon.


Meg hát úgy egyébként is élni szeretnék, mert rengeteg célom és álmom van az életben.


Sportolni nem sportoltam sohasem, de lassan abba is belevágok. Ha már nem is csinálok, de legalább futni azt biztosan fogok, vagy valami könnyebb edzést csinálni. (Nem sok izom van rajtam, sőt. A karom egy nagy nulla gyakorlatilag.)


Úgy hogy ezentúl amennyire csak lehetséges, nem szeretnék több ilyen egészségtelen sz**t fogyasztani. Minél tovább szeretnék élni, és csak ezt tudom neked is javasolni, hogy ne ess bele ezekbe a hibákba.


Tudom, hogy vannak akik engem még jobban túl tolnak, ezen sz**ok fogyasztásában, de ők már valószínűleg már most túl vannak valamilyen műtéten, vagy szerencsével "csak" gyógyszereket kell szedniük. Immun erősítő, vagy már most 20+ évesen vérnyomás csökkentőt, szív erősítőt vagy bármi mást stb.


A fogaim is katasztrófák. A mértéktelen sok szénsav tönkretette, a kóla, az energiaital. A cigi és a kávé pedig besárgította. Már kezdenek most töredezni, és tönkre menni. Jövőre azokat is meg kell csináltatnom.


Eddig nem igazán foglalkoztam magammal, hogy mit meg hogy, mert azt hittem hogy engem nem érhetnek ilyen dolgok. Dehogynem. Nem akarok sem agyvérzést, sem szívinfarktust sem egyéb dolgot kapni még most. És lehetőleg semmikor soha.


Csak hát nem ilyenkor kellene ugye rá jönni, hanem már sokkal hamarabb rá kellett volna.


Én ezt tanácsolom MINDENKINEK. Akinek van egy kis esze, hallgat rám.


Előbb utóbb mindenkit elérnek ezek a dolgok. Van akit hamarabb, van akit később.


Én csináltam egy EKG vizsgálatot a házi orvosomnál, bár az rendbe volt. A légzésemet is mengnézték, az is rendbe volt. Voltam vérvételen is, ott a koleszterinem jött ki rajta, hogy az magassabb mint kellene, de még nem az a vészes.


De egyébként amit a doki mond, ne mindenki vegye készpénznek.


Az a baj, hogy a szervezet nem válogat, és nem mindig szól időben. Egyik pillantról a másikra változhat az is.


Egy pár évvel idősebb kollégámnak például most műtötték a veséjét, vagy az epéjét? Mert hogy köve volt. Már most jött Ő is dolgozni, sokáig nem volt. Ő is még csak most 25 éves.


Az a baj, hogy ezek egészséges emberekkel is megeshetnek, de ha valaki ilyen sz**okat tol ilyen mennyiségben, akkor sokkal de sokkal nagyobb a valószínűsége.


Én ezt úgy fogom fel, hogy egy jelként. Szólt a szervezet, hogy elég volt, változtatni kell a dolgokon. Mint írtam, egyébként is le akartam már szokni a cigiről. Csak nem így, amikor az ember megijed, rápánikol erre a rosszullétre, ami mellkas tájékról jön, és nem tudja, hogy mi baja lehet. Azt persze tudjuk, hogy mik lehetnek sajnos az okai. Tessék ezt komolyabban venni, mert ez nem játék. Szerintem mindenki élni szeretne, főleg, hogy még csak kb ilyenkor kezdődik az élet.


Tanácsaim:

- Ha eddig nem sportoltál semmit (nemtől és kortól függetlenül), akkor itt az ideje elkezdeni. Legalább fuss. Természetes és egészséges.

- Tegyél a dolgokért, amiket szeretnél, vagy szeretnél elérni az életben.

- Ne vedd félvállról az egészségedet, mert az csak egy van, ahogy életed is.

- Ne legyél kényelmes és lusta sem.

- Ne csak a számítógép és a TV előtt, vagy mint a többség, a telefon előtt kuksolva tengeti minden napjait, mert elmennek felette az évek, és ráadásul rohadt gyorsan.

- Szedjél sok vitamint, és ha kell, elkell menni orvosokhoz kivizsgálásra, kezelésekre, és ha kell, gyógyszert kell szedni. Szintén nemtől és kortól függetlenül.

- NE STRESSZELJ! Az a baj, hogy én jó néhány dolgon izgulok. Például a tűket utálom, ez által a vérvétel, oltások, infúzió stb megutáltam a sok műtét alatt.


(Gondolom vannak gyerekkori traumáim, amiket nem tudtam elfogadni és feldolgozni. Vagy, legalábbis valami oka van. Például a fogorvostól is félek. DE! El kell kezdeni az embernek magával foglalkoznia, mert nem tud teljes értékű normális, és egészséges(ebb) életet élni, ha időben nem kezdünk el magunkkal foglalkozni.)


Jó, a stresszelést könnyű mondani, mert vannak magánéleti problémák és munkahelyi problémák is. Esetenként a családdal, azaz szülővel vagy testvérrel, esetleg ha már van, akkor a saját családodon belül. Előfordul. Nem mellesleg ott a közút is. Rengeteg sok birka van az utakon, és az utcákon is, azok között akik sétálnak, vagy járművet vezetnek.


Jó egészséget mindenkinek, és köszönöm, ha valaki végig olvassa és még reagál is a kommentemre. Pozitív értelmes véleményt és tapasztalatokat szívesen fogadok PRIVÁT üzenetben IS, sőt ott preferálnám a legjobban egyébként ezt. Negatívak és trollok, de köszi NE!


Sziasztok!

2021. szept. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
18/F
2021. szept. 12. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Én is azért iszom energiaitalt mert jó érzés. Valamilyen szinten ez is egy drog. Nyilván nem egészséges sokat inni belőle. Milyen gyakran iszol? Ha mértékkel fogyasztod akkor nem lesz belőle gáz, illetve jobb érzés is lesz. Ha rászoksz akkor kevésbé fog hatni, egyre több kell majd és nyilván ez hosszú távon elég egészségtelen.
2021. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!