Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kotyogós helyett milyen...

Kotyogós helyett milyen módszerrel szoktátok elkészíteni a kávét?

Figyelt kérdés
Egyre keserűbbnek érzem a kotyogós kávé ízét, akárhogy főzöm meg, akármilyen kávéból (még gépet is cseréltem): Van valamilyen más elkészítési mód, amivel nem lenne ilyen keserű?

2021. nov. 27. 08:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Hány cukorral iszod?
2021. nov. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ahogy Arnold Schwarzenegger mondja a Running Man (1987) filmben:


,,ZERO!!!"



Nem eszem/iszom cukros dolgokat, maximum 1 édesítőszert teszek egy kávéhoz

2021. nov. 27. 09:05
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Akkor itt mintha nem a kávéfőzővel lenne a gond, hanem az ízérzékelésed változott valamiért, nem lehetséges? Édesítsd.
2021. nov. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még a tejeskávéval is próbálkoznék, hátha akkor sem lenne olyan keserű.
2021. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Én áttértem az instant kávéra.
2021. nov. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Én már egy-két éve french press kávét iszom.

Nekem sokkal jobban ízlik, mint a presszó vagy kotyogós...


Akár egy ezresért is tudsz már ilyet venni kik, pepco, stb. boltban.


Az ikeában 2e, de ez is jó ár:


[link]


Nekem sokkal kellemesebb, lágyabb az íze - és a koffeintartalma ugyanúgy megvan...

2021. nov. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok. Reggel én is french press-t használok... De az közelebb áll a filteres kávához.
2021. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7: igen, nyilván nem adja ugyanazt a "tömény" de keserű, égetett ízt, mint a 2-15 bar alatt készült presszókávé. De a kérdező nem pont ezt az erős keserű ízt akarja elkerülni?
2021. nov. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 Miért lenne a presszókávé feltétlenül égetett? Az inkább pont a kotyogósra jellemző, én is azért kerülöm. Jó a french press is ha az ember nem forrásban lévő vízzel önti nyakon.
2021. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sajna nem értem miért lettek lepontozva válaszok: Gondolkodtam én is egy ilyen french press-en (valamint szűrős-felülöntős megoldáson is, mint a Hario V60, és a kissé furcsa Aeropress-en is), de sajnos nincs nagy keretem rá, ha esetleg nem válna be valamelyik


A V60-ról (és hasonlókról) azt olvastam hogy sokkal gyengébb kávét lehet vele főzni, és ezért valamennyire pazarlásnak tartanám, az Aeropress-sszel talán nem lehetne egyszerre több személyre főzni itthon, ezért valószínű egy ilyen french press lesz amit kipróbálok majd :))

2021. nov. 27. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!