Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szoktatok házilag jeges teát...

Szoktatok házilag jeges teát csinálni? Van olyan recept, ami bevált?

Figyelt kérdés

Próbálkoztam otthon kifőtt teával (Earl Grey) kicsivel több cukorral és egy kis málnaszörppel a gyümölcsös ízért, de nem lett olyan íze, mint mondjuk a Xixo málnás ice tea-nak


Szeretnék elérni egy hasonló ízű jeges teát otthon



2022. márc. 25. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem akkor alapnak mindenképpen (málnatartalmú) gyümölcsteát használj aztán már csak a cukor-; citrom mennyiséget kell kitapasztalnod.
2022. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam kicsivel több citrommal (4-5 különféle arányban mindent, igazi citromlével, bolti citromlével, többel, kevesebbel, stb.), de hiányzik egyfajta savanykás íz, amit viszont nem citrom okoz


Kicsit nehéz leírni az ízt, de olyan mint a savanyú cukorkáknak az érzete, amit inkább a nyelved hátulján érzel

2022. márc. 25. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendes teafilterrel sajnos én sem tudom hogyan lehet csinálni. Viszont ami nálam bevált az a por alapú tea. Eakland, Tesco saját márka stb. Azt lehet hidegen is rögtön.
2022. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Erre a teára gondolsz?: [link]

Megnéztem az összetevőit. Ebben áfonya íz is van, lehet, hogy azt hiányolod.

Különben elolvaszthatsz benne egy olyan savanyú cukrot is amit mondasz.

Illetve vehetsz aszkorbinsavat is és ha 80 fok alatt teszed bele akkor még vitaminos is lesz a házi teád.

Szerintem ne csüggedj, ha nem kapod pont ugyanazt az ízt, meg fogod szokni, sőt lehet, hogy még jobbat is kifőzöl, de egészségesebbet az biztos.;)

2022. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Ne akarj olyan ízt elérni, mint a késztermékek - mert azok tele vannak nyomva aromákkal, ízfokozókkal.
2022. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 flora08 ***** válasza:
100%
A Lidl-ben vettem instant teát (granulátum), hasonló íze van, mint az ice tea-nek. Van málnás ízű is.
2022. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Én egyszerűen csinálok egy rendes teát és lehűtöm. Vannak olyan teák, pl a citromos, szilvás stb, amik nagyon jók lesznek. Van egy pár, ami nem olyan finom hidegen, néhány meg finomabb mint melegen, ezt ki kell tapasztalni. De tény, hogy nem érdemes boltit venni, mert sokkal olcsóbb házilag készíteni. Én a megunt filteres teákat használom fel hozzá és egész jók.
2022. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Én zöldtea, citromfű és borsmenta keverékéből(2:1:1 arány) szoktam finom jegesteákat főzni, egy kis citromlevet is teszek bele, de mást nem.

A legtöbb bolti zöldteás ice teánál nekem jobban ízlik az eredmény.

2022. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

8: igen, ilyen formában szerintem sokkal üdítőbb is, egészségesebb.

Brutál mennyiségű cukor van a kész jegesteában, a sok aroma és egyebek mellett.


A kérdezőnek mondom, hogy pár hét alatt le lehet szokni a cukrozott boltiról - és utána már a saját jegestea lesz a finom.

2022. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!