Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Cukros üdítőt hogyan lehet...

Cukros üdítőt hogyan lehet felmosni normálisan konyhakőről?

Figyelt kérdés
Ma délben akartam kinyitni egy üveg olyan Fantához hasonló narancsos szénsavas üdítőt, amilyen az én formám persze hogy felrázódott csak nem látszott rajta, mikor kinyitottam a kupakot szabályosan felrobbant, ment mindenhová, tele lett vele a konyhakő, a pult, minden. Két órája küzdök a feltakarításával, eddig (nem hazudok, számoltam) ötször mostam fel összesen két külön felmosóval, és kétszer térdeltem le és súroltam fel a követ szivaccsal, de mintha semmi se történne, ugyanúgy ragad, cuppog, recseg továbbra is, mintha sáros mézen járna az ember. Egyszerűen nem tudom feltakarítani nyomtalanul. Mit lehet vele kezdeni?

2022. júl. 1. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Némi tisztítószer nem ártana a vízbe, és legyen meleg. A cukor feloldódik szimplán a forró víztől is.
2022. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Kevesebb vízzel próbáld, és nem csak pacsmagold a tetejét, hanem akkurátusabban, dörzsöld fel, ami odaszáradt!

A feloldódást segítené a több, és melegebb víz, de bő vízzel nehezebb felsúrolni, ha meg rászáradt, akkor a kicsit erősebb súrolással többre mész.


Ha ennyire rossz a helyzet, (bár egy üdítőtől ezt nem gondolnám) ne is felmosóval próbálkozz, azzal csak simogatod a dzsuva tetejét.

Mosogató szivacs dörzsis felével menj át rajta, és utána tiszta vízzel mosd át.


Ha meg még ezután is ragad.... hintsd le a p-csába liszttel, az majd jól beletapad, oszt majd utána nem ragad! :D

2022. júl. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

"Kevesebb vízzel próbáld"

Éppen ellenkezőleg. Egy liternyi cukros üdítőitalt ha csak egy liternyi vízzel mosol fel, akkor csak a felére hígítva kented szét. Persze, hogy cuppog ha felszárad. Egy vödörnyi vízzel (pár csepp mosogatószerrel), bő lével kell felmosni, és papírtörlővel rögtön szárazra törölni. A papucsok talpát, akik szétcuppogták, szintén lemosni és szárazra törölni. Na ezt kell megismételni még egy-két alkalommal, mire minden cukor a mosóvízbe és a papírtörlőbe kerül, és a kövezeten már nem marad. A konyhapultot is bő vízzel mosás, és szárazra törlés kombinációval lehet ragacsmentessé tenni, valószínűleg több menetben.

2022. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

"Éppen ellenkezőleg. Egy liternyi cukros üdítőitalt ha csak egy liternyi vízzel mosol fel, akkor csak a felére hígítva kented szét."


Mint azt utána említettem vala, egy odaszáradt retek esetében, nem hinném, hogy a folyamatos hígítás lenne a hatékony módszer a takarításra, mert ha szigorúan vesszük, akkor ez mindig csak feleződne, de a nullát sose érné el (matematikailag, lásd hiperbola)


A kevés vízzel való feldörzsölésnek az a célja, hogy a feldörzsölt anyagot, koncentrált állapotban (gy.k. hígítatlanul, vagy alig hígítva) távolítsuk el, mert így hatékony!

Szintúgy említettem vala, hogy a feloldódást segítené a bővebb, és melegebb víz, de a bővebb víz akadályozná a felsúrolás mechanikai folyamatát, mert abból csak egy pocsolós okádék gányolás lenne!

És miután pontosan tudom, hogy egy rászáradt szutyok esetében hatékonyabb, ha az ember izomból beleáll a projektbe, és fizikailag, mechanikusan felszedi a retket, a hatékonyság mellett döntve, érdemes lemondani a nagyon bő vizes pacsmagolós lassú hígításos módszerről.

Szerintem.

De lehet én vagyok a hülye...

2022. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Èn a citromos vodka kólámat rúgtam le a kávéasztalról véletlen ma, és forró hypós vízzel mostam fel utánna.
2022. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

"A kevés vízzel való feldörzsölésnek az a célja"

Nem kell dörzsölni. A cukros üdítő vízoldható. Dörzsölés nélkül is feloldódik, és a dörzsölés nem sietteti az oldódást. A meleg az igen.

2022. júl. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" Dörzsölés nélkül is feloldódik, és a dörzsölés nem sietteti az oldódást."


Látom nagyon nehéz felfogni, hogy nem csak kémiai úton (feloldással) hanem fizikai úton (mechanikusan) is megoldható a probléma!

És olvasva a kérdést, megértve annak a lényegét, és problémáját, (amit ezek szerint szintúgy nehéz lehet egyeseknek felfogni) utóbbi módszer ilyen esetekben hatékonyabb.

"Nem kell dörzsölni."

Miután a "nem dörzsölés" látványosan kudarcot vallott, hiszen emiatt született meg a kérdés, majd a kérdező eldönti, hogy kell, vagy nem kell.

2022. júl. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!