Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A Nespresso kávé miért nem...

A Nespresso kávé miért nem fekete színű?

Figyelt kérdés

Beteszem a kapszulát a kávéfőzőbe, lenyomom, majd ahogyan elkezdi kifőzni azt látom, hogy nem olyan sötét, mint más natúr kávék. Pedig a legerősebbet szoktam inni. Szerintem valamit kevernek a kapszulába a már előre ledarált kávé mellé, amitől krémes és kissé tejes.


Ritkán iszom Nespressot, a frissen daráltat jobban szeretem, (plusz olcsóbb) de néha jólesik a változatosság miatt.

A darálós kávéfőzőből majdnem olyan fekete kávé jön ki, mint a kátrány, pedig ugyanolyan erős a két kávé.



ápr. 30. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Mert lágy pörkölésű.
ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Normális kávé sosem fekete színű. Nem tesznek a kapszulába semmit a kávén kívül. A főzési technológia miatt lesz habos, krémes.
ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
67%

Kapszula is van többféle, de őrölt kávéhoz tejes, tejporos adalékot nem lehet keverni szerintem. Aromát esetleg, de ha nincs feltüntetve a csomagoláson, akkor nincs.

A kávébab tartalmaz gázokat, széndioxidot főleg. Nem véletlenül van aromaszelep a kilós tasakon.

Amikor lefőzöd, a kávé áthalad utána egy nyomásnövelő fojtószelepen, ami habosítást is képez, ahogy kiválnak a gázbuborékok.

A buborékolás miatt a kifolyás is világosabbnak tűnhet, de a pohárban a habzás elmúlása után már nem.

Ha az automata géped nem habosítja a kávét rendesen, akkor lehet hibás a nyomásnövelő szelep, ami kihat a kávé minőségére is, ugyanis a megfelelő extrakcióhoz kellő nyomás is szükséges.

ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Ha megvárod hogy lemenjen a hab, akkor fekete. Nekünk is Nespresso van, de mondjuk engem pont nem érdekel hogy milyen színű.
ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Talán nincs szénné pörkölve, mint amihez hozzászoktál.
máj. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6# Nem szoktam szénné pörköltet inni…
máj. 1. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!