Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hány évesen kezdtél rendszeres...

Hány évesen kezdtél rendszeresen kávét fogyasztani és miért?

Figyelt kérdés
Én kb 14-15 évesen, tanuláshoz jól jött a koffein, utána az íze miatt is megszerettem.

2022. júl. 14. 10:16
A kérdező szavazást indított:
A hatása miatt (koffein)
Az íze miatt
Mindkettő
45 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%
Én is 14 v 15 évesen. Furcsa, hogy már nem emlékszem, pedig nem volt olyan régen. Na mindegy. Én igazából azért, hogy reggel letudjam a "nagy dolgomat", ne napközben jöjjön rám. Illetve megvan a hangulata a kávézásnak.
2022. júl. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
33%
22 évesen. Azért, mert megtetszett az íze.
2022. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
31%
Koffein nélkül is kitűnő tanuló voltam. És mivel a kitűnő tanulók nem viszik semmire az életben, nagy könnyebbség, hogy legalább erre nem kell költeni.
2022. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
29%

33 évesen.


Azért, mert egészséges.

2022. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
31%

14 évesen megszerettem a kávét, de csak ritkán fogyasztottam.

Akkor a hatása miatt nem esett jól, de az íze nekem nagyon bejött. 17-18 évesen már néha a hatása miatt is fogyasztottam.

20 éves korom óta pedig gyakran kávézok de nem rendszeresen.

2022. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Hú, en meg még az illatától is rosszul vagyok. 22
2022. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
34%
Húszas éveim második felében. Akkor kezdett súlyosbodni az alvászavarom, és muszáj volt valamit kezdeni magammal, ha használható állapotba akartam kerülni. (Mindent is kipróbáltam azóta, különféle orvosoknál és alváslaborban is voltam, de a probléma nem oldódott meg.) Az ízét egyébként nem szeretem, így ha tehetném, inkább mindig energiaitalt innék - ennek a fogyasztását viszont igyekszem minimalizálni, mert tudom, mennyire nem tesz jót rendszeresen.
2022. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
26%

14-15 évesen kezdtem, 29 évesen tettem le mert sajnos a kávé is növelte tovább az amúgy is magas vérnyomásom.


Csak a koffeint tettem le, mentes kávét még mindig iszom, mert jól esik felkelés után valami "laktatóbb" mint egy pohár víz vagy tea. Különben 1 hónapig fájt a fejem mindennap amikor letettem, de már egy éve ennek, nem bántam meg.

2022. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
26%
Én kb. egy éve, 48 évesen. Előtte nagyon taszított, mert anyukám rendszeresen adagolta túl magát vele, kb. mostanra sikerült túltenni magam ezen és egyben belátni, hogy jobban működöm vele.
2022. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
18%
Havonta, 2 hetente iszok az izé miatt. Pár éve "szoktam" rá, de csak koffein menteset iszom.
2022. júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!