Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Van olyan teaféle, aminek...

Van olyan teaféle, aminek nincs vízhajtó hatása?

Figyelt kérdés

Imádom a teákat (az "igazi" teát is, illetve a gyógyteákat, gyümölcsteákat is), viszont eddig majdnem mindegyik után azt tapasztaltam hogy pár órán keresztül folyton pisilni kell, ami elég zavaró. :(

Zöld teát pl egyáltalán nem is iszok emiatt (pedig nagyon szeretem), a többit is időzítenem kell, hogy utána legyen 2-3 órám amíg még nem kell mennem sehova, nincs megbeszélés napközben, nem ülök le filmet nézni addig, stb....


Van olyan tea, aminek abszolút NINCS ilyen vízhajtó hatása?


2022. szept. 28. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

A fekete tea.

De amúgy meg minden tea vízhajtó hatású ha sokat iszol belőle! Megiszol 4-5 bögre teát úgy mész nemsokkal utána WC-re mint a huzat!

2022. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs félre értelmeztem a kérdést. Melyik teának nincs vízhajtó hatása?

Szerintem mindegyiknek az van.

2022. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Én gyümölcs teákat iszom, pl teakanne áfonya, saga erdei gyümölcs és sosem tapasztaltam ilyen hatást (eltekintve attól hogy ha megiszom az irodában delig 1.5 litert akkor nyilván kimegyek min 4szer mosdóba)
2022. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagos gyümölcs teáknál az elfogyasztott folyadék nagyobb mennyisége miatt mégy el gyakrabban a WC-re. Sima csapvízből kevesebbet innál, mint a jó ízű teából. Azok a tealevélből készült teák, amikben koffein (tein) is van azok esetében még az is szerepet játszik, hogy a koffeinnek vizelet hajtó hatása is van. Ott a pangó víz is kimegy belőled.
2022. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Olyan teát igyál, ami nem tealevelekből készült.
2022. szept. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
48%
Azért az kipróbálatnád, h uannyi víz megivása után is ugyan annyiszor kell-e pisilned. Természetes, hha iszol, akkor pisilsz is. Ha nem iszol, akkor meg nem. De ha nem baj, h pisilni jársz, akkor meg járj csak, jót teszel magadnak pl ülőmunka esetén a derekad a gerinced és a veséd is lájkolja.
2022. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!