Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Napi 4 csésze kávé, meg még...

Napi 4 csésze kávé, meg még egy kapucsínó, de úgy hogy kólát nem iszok semennyit az úgy már nem sok?

Figyelt kérdés

2022. nov. 2. 15:45
A kérdező szavazást indított:
Nagyon sok
Sok, de így kóla nélkül már elfogadható.
Nem sok
Egyáltalán nem sok
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
de
2022. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
De miért csinálod? Érzed, hogy segít? Vagy úgy érzed, enélkül nem menne?
2022. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kólában szerintem sokkal több a mesterséges, full egészségtelen cucc meg a cukor ma már, mint a koffein. Amúgy 4 csésze már magában is rengeteg, ennyiből - ha az íze miatt iszod - akkor nyugodtan le lehetne akár felezni is, vagy a kávét koffeinmentesre cserélni.


Én reggel ébredéskor iszom egyet, meg délután 2-3 között, inkább 3 felé, úgy kitart este 10-11-ig az erőm, és akkor általában, az esetek döntő, elsöprő többségében le is szoktam feküdni. Ha valami külső kényszerítő tényező nem enged (munka VAGY családi kötelezettség), akkor max. este 6 körül iszom még egyet, ami kitart akár hajnali 1-ig (de ez azért rendkívüli eset) - ilyenkorra viszont már igencsak fáradt, kimerült vagyok.

2022. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok
2022. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Határeset. Egy csésze kávé 70-180 mg koffeint tartalmaz, fajtája, elkészítési módja válogatja. 600 mg felett már koffein túladagolást kockáztat az ember.
2022. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az íze miatt, meg a hatása olyan eufóriát okoz! Vagy csak nagyon jó hangulatot.

Pedig gyógyszert is szedek, szorongásoldót.

2022. nov. 2. 17:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Az ízét meg a hatását is szeretem.
2022. nov. 2. 17:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Pszichotikus hatású gyógyszerrel együtt ez szerintem kb. olyan, mintha úgy vezetnél autót, hogy egyszerre lépsz a gázra meg a fékre.


Hosszútávon pedig semmi jóra nem vezet!

2022. nov. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen erősek, és így mennyi koffeint viszel be 1 nap, na meg csak Te tudhatod, hogy mennyi koffeint bír a szervezeted!
2022. nov. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

napi 300 mg az egészséges max, ami főzött kávé esetében 3 csésze.

a 4+1 már sok, de még nem a durva kategória.

ha ennyire fontos az íze, akkor csempéssz be 1-2 koffeinmentes kávét a napjaidba. Lehet a placebo hatás miatt euforikus lesz az is

2023. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!