Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mit gondoltok a kávé sznobizmu...

Mit gondoltok a kávé sznobizmusról?

Figyelt kérdés
Én is iszok kávét, de vannak ezek a legdrágább kávéházakba járkáló irritáló egyének akik mindenféle életfilozófiát magyaráznak bele a kávézásba. Ezektől a falra tudnék mászni. Ti ismertek ilyeneket?

2023. jan. 15. 23:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Ez olyasmi szeánsz lehet, mint a szivarozás. Néha jól esik, de aki havonta százezres nagyságrendben költ ilyesmire, azért az kemény. Én az "Addig nem tudok felkelni, amíg nem ittam egy kávét"-csoporttól vagyok ki, amikor eljátszuk a legális kábítószerfüggőt. Ha már az ember fogyaszt valamit, akkor azt élvezettel tegye és ne az elvonási tünetek enyhítésére.
2023. jan. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

https://www.youtube.com/watch?v=e5kT92Z954k

Az még haggyán, de aszt mongyák, hogy "iszom". Mer ojan elökelöek!

2023. jan. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes kérdés.

Mármint...

1. Ez miért politika?

2. 2-es, ez a dal most hogy jön ide?:D


Egyébként sokaknak megvan a maga szeánsza. Van aki dohányzik, van aki alkoholt iszik, van aki vizet, van aki kávézik, van aki séta-fan......

Szerintem semmi gond nincs vele. Ha sokat költ rá, hát sokat költ rá, ő dolga. Ez egyfajta hobbinak is tekinthető, neki ez egy fontos része az életnek.


Csak akkor van baj vele, ha leszólja más kávézási sozkásait, vagy esetleg nagoyn megterheli a kapcsolatokat vagy a családi kasszát. De ahhoz, hogy a kapcsolatok terhére legyen, ahhoz is 2 ember kell, mert az se normális, ha ezen felbszod magad:D

2023. jan. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Ez a kérdés inkább az "EMBEREK" kategóriába való ! ;)
2023. jan. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem ismerek filozófiai alapon kávézókat, de szerintem én sznobnak számítok, mert szeretem a jó kávét, az átlagosat meg nem.


Aki ivott már újhullámos kávét, az tudja, hogy annak van íze, egészen más kategória.

2023. jan. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Én az egész egész kávézással kicsit így vagyok, hogy "számomra" fel van magasztalva, de ezzel együtt teljesen megértem azt, aki élvezi, és ez segít neki felébredni.

Sohasem kávéztam, vérnyomás problémáim miatt nem is ajánlott, ezért is tudom kicsit kívülállóként szemlélni a dolgot. Van másik "doppingom" helyette. :) Emiatt senkit sem nézek le, mint mindent, van aki ebből is a legjobbat szeretné. Ha van rá pénze, csakis az ő dolga. Ahogy nem idegesít az sem, ha elmondja reggelente, hogy mennyire jól esik neki. Egészségére!

2023. jan. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 NTBS ***** válasza:
83%
Az ő dolguk, ên nem fizetnek többszörös árát, egy kis kávéért.
2023. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem igazán zavar, mindenkinek van valami "dilije" és ez például az egyik legártalmatlanabb fajta.
2023. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Én teásokból ismerek ilyet. Ők azok akik 50000/kg alatt nem vesznek teát és ha cukrot tesz valaki a teába, akkor az már nem is tea.:D
2023. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Phoney ***** válasza:
78%

Minden olyan fogyasztási cikkre, amiből létezik nagyon finom is, igaz lesz, hogy létezik hozzá sznobizmus és valódi ínyencség is, illetve egyesek szimbolikus/filozófiai jelentőséget tulajdonítanak a minőségi tételeknek.


A magam részéről sosem tudtam tisztelni, hogy valaki vallást csinál a kedvenc fogyasztási cikkeiből, de a sznobizmus nem ez, hanem amikor valaki tetteti (vagy maga is elhiszi), hogy nagy ínyenc és/vagy szakértő, miközben komolyan vehetetlen a tapasztalata és a tudása. (Pl. mikor az „ínyencsége” annyiról szól, hogy a legdivatosabb luxusmárkákat issza, a tudása meg a reklámanyagok bégetésében merül ki.)


A sznob igazi jelentése az, hogy olyan körökbe sorolod magad, ahová nem tartozol. Ez esetben az ínyencek/szakértők közé.

2023. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!