Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Cikória kávénak nincs hagyomán...

Cikória kávénak nincs hagyományos kávé íze, és semmi köze ahhoz a kávéhoz ami az embernek először az eszébe jut a szó hallatán?

Figyelt kérdés

2023. febr. 9. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs koze a kavehoz es nincs kave ize. Szamomra kifejezetten borzaszto ize van, de ez nyilvan izles kerdese, anyukam pl imadja :D

En a szagat se birom.

2023. febr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tejeskávénak viszont nagyon jó. Gyerekeknek is olyanból csinálják.
2023. febr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

A cikóriának semmi köze nincs a valódi kávéhoz, Magyarországon is termeszthető zöldségféle, vad változata a mezei katáng, katángkóró.

Az "átkosban" kávét, kakaót sem volt egyszerű beszerezni, voltak időszakok, amikor tartósan hiányzott, dollárért adtak volna a kapitalisták, a bölcs vezíreink szerint a nálunk is megtermelhető cikória teljesen jó lesz a kávé, kakaó helyett.

Innen ered a "cikórai kávé", "tejeskávé" elnevezés, a cikória kávépótló voltából előlépett, mert nem volt igazi.

Sem a kávéval, sem a kakaóval nem vette fel a versenyt, amikor lehetett kapni.

A cikória kávénak szörnyű volt, de gyereknek sem volt jellemzően kedvence a cikóriából készült tejeskávé, ha kérdésként felmerült, hogy tej, vagy tejes kávé, nálunk is többnyire a tej győzött.

Ez persze, ízlés kérdése is, a cikória jellegzetes íze nekem sem volt finom... megittam, ha az volt, de túlzás, hogy szerettem volna, és nem is gondolok rá nosztalgiával.

2023. febr. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlít, de van valami furcsa mellékíze, amit nem szeretek.

Viszont az instant változatban már szoktam néha inni, az valahogy finomabb. (Maci kávé, inka kávé)

2023. febr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Macikávéként kifejezetten finom.
2023. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én imádtam gyerekként, lehet akkor velem van a baj 😃
2023. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
Nincs. Mivel nem is kv. Csak marketing név, és valamennyire helyettesíti azt. Mint a kvasz a sört a ruszkiknál.
2023. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!