Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ha a kávé ingerlékenységet,...

Ha a kávé ingerlékenységet, feszültséget és szorongást okoz akkor miért isszák az emberek ?

Figyelt kérdés
én egyszer ittam úgy elkezdtem szorongani mint az állat. Az irodában 25-en vagyunk, 24-en kávéznak és mindenki olyan feszkós mint az állat. Pörögnek mint a nikkelbolha, hadarnak sokan, meg nagyon sértődékeny-ingerlékeny mindenki.
2023. márc. 2. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

"Pörögnek mint a nikkelbolha, hadarnak sokan, meg nagyon sértődékeny-ingerlékeny mindenki."


Az valószínűleg nem a kávé miatt van, hanem szar a munkahely. Napi 2-3 kávé a legtöbb embernél semmilyen problémát nem okoz, sőt, kis mennyiségben talán még hasznos is. Nagyobb mennyiségben már káros, de ez lényegében mindenre igaz.

2023. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Túl sok kávé okozhat ilyet, emiatt nem iszom túl sok kávét... csak napi 2-4-et. Valaki meg kb. 2 óránként egyet.
2023. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kollégák óránként isznak egy kávét
2023. márc. 2. 10:37
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Mértékkel fogyasztva nem lesznek oyanok tőle az emberek, mint ahogy leírtad.
2023. márc. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Mert nem okoz. Nekem semmi bajom a kávétól.


"kollégák óránként isznak egy kávét"

. Az már beteges. Az összefüggést kellene látnod: nem azért feszültek, mert kávéznak, hanem fordítva.

2023. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Lehet hogy keveset alszanak, álmosak, ezért isznak sok kávét és ingerlékenyek, nem önmagában a kávétól.
2023. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Függőséget okoz, élvezeti szer, látszólag segíti a produktivitást. Olyan sok más élvezetes dolog nincs egy munkahelyen, mint egy jó kávészünet. Engem is feszültté tesz a túl sok kávé. Úgy tudnám leírni, hogy ha egy bizonyos szint és eloszlás szerint fogyasztasz, akkor beüt a koffein-sokk. A munkahelyi kávék azért jellemzően nem olyan erősek. Nekem jelenleg 2 dupla kell ahhoz, hogy besokalljak, ez 32g kávébab. Egy lájtos munkahelyi kávé úgy egy kapszulásnak felel meg, ami 5g kávébab. Ha csak 2-3 óránként iszol egyet, akkor túléled a napot kávé-sokk nélkül.
2023. márc. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
mer finom
2023. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!