Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Salvus víz: mennyit és mikor...

Salvus víz: mennyit és mikor kell inni reflux esetén?

Figyelt kérdés

A címke szerint:

gyomorégés, émelygés, hányinger, puffadás, teltségérzet és tompa gyomortáji nyomás esetén 1-2 dl. Savtúltengéses gyomorhurut, savtúltengéssel járó gyomorbetegségek és gyomorfekély gyógyítására étkezés előtt 1 órával 1 dl-t, naponta kétszer kortyonként.


Fogyasztható mennyiség: főétkezések előtt 1 dl (3 dl naponta)


---

De olvastam olyat is, hogy naponta összesen 1-1,5 dl háromfelé elosztva.


A napi 2x1 dl étkezések előtt 1 órával tűnik a legjobbnak, de nem akarom rosszul használni.

Gasztroenterológus írta fel a Salvus vizet, de azt sajnos ott nem kérdeztem meg, pontosan mennyit és mikor kell inni (tükrözés után nem voltam teljesen magamnál, de jövő héten rákérdezek, addig is ha valaki tudja, legyen szíves megírni)



2023. márc. 4. 22:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
100%
Érezni fogod ha elég, túl sokat nem tudsz inni belőle szerintem. Bár amikor rengeteg a gyomorsavam határozottan jó íze van.
2023. márc. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
100%
Este lefekvés előtt mindenképpen jó ötlet illetve amikor érzed hogy jön a sav. Étkezések között vedd be, kitapasztalod egyénileg hogy neked mikor a legjobb.
2023. márc. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 A kérdező kommentje:
A refluxdiétát is tartanom kell, szóval lehet, hogy emiatt, de nem volt gyomorégésem az elmúlt napokban, bár a gyomrom persze nem tökéletes. A Salvust azért igyam, ugye? Vagy csak akkor kéne, ha helyzet van? Mert ha nincs sok savam és azt leviszi, az sem jó.
2023. márc. 5. 01:21
 4/94 anonim ***** válasza:
100%
Igyad egy-két hétig aztán meglátod.
2023. márc. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakorló refluxos vagyok. A diéta a kulcs: rágd meg alaposan az engedélyezett ételt, egyszerre keveset, rögtön étkezés után ne feküdj le, ne hajlongj, ezek már csodát tesznek. A Salvust érezni fogod, hogy kell-e, estére mindenképpen jó. Feküdj magasabb párnán. Ha engedélyeztek kávét, ahhoz is egyél pár falat kekszet-pirítóst. Ha engedélyeztek fekete teát, azt ne fokozd az elején mézzel, mert marhat. Óvatosan a csokival, ha szabad.
2023. márc. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Salvus vizet lehet nem sokkal lefekvés előtt is inni?

Étkezés után 2 órán belül nem ajánlott lefeküdni, de lehajolni lehet pl. 30 perc múlva?

Mondták az ágy megemelését, de én attól tartok kicsit. Most egy vastagabb párnám van.

Kávé nem szabad, de nem is kávéztam soha.

Viszont a csokoládé nagyon hiányzik :( táblás csokit nem lehet, de puding szabad, úgyhogy csokipudingot szoktam enni. Forró csokiból azt a fajtát esetleg lehet, ahol port kell összekeverni vízzel?

Az a helyzet, hogy nagyon édesszájú vagyok, bár elég vékony (sokat mozgok és elég gyors az emésztésem), és most fogytam is kicsit, de nem lenne jó még többet fogyni.

Mandula, pisztácia jó, de pl. a mogyorót és diót egyik helyen ajánlják, másikon nem. Sótlan mogyorót vajon ehetek?

Gumicukorral kapcsolatban azt olvastam, jó lehet.

Szőlőcukrot, háztartási kekszet eszem, de jó lenne más is.

TUC keksz jöhet? És olyan chips, aminek a zacskójára az van írva, hogy sütőben sütött (oven baked)?

2023. márc. 5. 10:57
 7/94 anonim ***** válasza:
100%
5# vagyok, a csoki mar, bizonyos fellángoláskor pudingban is. Először próbálj meg nem görcsösen enni "régi dolgokat", mint a kekszek, forró csoki, puding, nyugodjon le a nyelőcsöved és a gyomorszájad. Bazi nehéz, mert én is csokifüggő vagyok...Engem az éltet, hogy mennyivel jobban vagyok, ha nem akarom a régi életem...Lefekvés előtt közvetlenül fél órával már ne legyen igyál, ne egyél. Salvus-t sem, mert a gyomrod megbosszulja a gyomortartalmat, ha arra rá/lefekszel.
2023. márc. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 A kérdező kommentje:

Értem. Vaníliapuding jó lehet? Borzasztóan rossz most, és sokszor eléggé éhesnek is érzem magam :(

Húsokat eddig nem vittem túlzásba, de megpróbálom majd a csirkét és karajt. Rántott hús nem jó ugye, csak natúrszelet, grillezve, vagy alufóliában sütve?

Sütőben sült hasábburgonyát szoktam enni, de kicsit a chips és sós dolgok is hiányoznak. Sima kréker elvileg jó.

Úgy tudom, kölesgolyó és puffasztott rizs/búza mehet.

2023. márc. 5. 11:16
 9/94 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig #5, a refluxtól vagy éhesebb. Egyél kölesgolyót, puffasztott rizst, almát, ha már jobb, akkor a krékert és a tuc-ot.
2023. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy mióta vagy refluxos? Illetve neked ez időnkénti reflux vagy krónikus (GERD)? Gyógyszert kell szedned?
2023. márc. 5. 11:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!