Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Robusta elfogadható Arabica...

Robusta elfogadható Arabica mellett? Vagy csak a 100% Arabica kávé jó?

Figyelt kérdés
Nem ismerem az arányokat, csak egy nevesebb gyártó termékleírásánál láttam, és hallottam is keverékekről.

2023. márc. 30. 11:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, elfogadható
Nem, csak a 100% Arabica jó
16 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát kinek mi tetszik, van aki szerint a sárga Tchibo a legjobb kávé.

De az arabica aromásabb, de drágább is. Szerintem ilyen 10-20 százalékban elmegy a robuszta is a keverékekben.

2023. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
A Robusta több testet ad a kávénak, ezért szokták hozzákeverni.
2023. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Meg szepp cremat ad, mint az arabica. Ezért is szokták keverni. Eszpresszóhoz az az ideális, ha van benne 30-40% robusta
2023. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Kinek milyen ízvilág a nyerő. És persze a koffein-tartalom is fontos, ha sokat kávézol. Aki szereti az ütős, keserű kávét, annak tökéletes a robusta. Aki meg a kevésbé keserű, lágyabb, selymesebb kávé ízvilágot szereti, az arabicát fogyaszt. Én 5-6 kávét is elfogyasztok egy nap alatt, én emiatt az arabicát részesítem előnyben. Az arabica koffein tartalma körülbelül a negyede a robustáénak. A munkahelyi presszóban viszont nincs lehetőségem a válogatásra, egyféle presszókávé van. Az viszont robustából, vagy főleg robustából készül, érződik a markánsan keserű ízből, savasabb is mint az arabica. Mivel a robusta ára durván a fele az arabica árának, a presszós bevétele szempontjából is előnyösebb, ha nem arabica kávéból készíti a kávét.

[Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a megfelelő (15 baros) géppel elkészített friss arabicának is ugyanolyan szép kremája van, mint amilyent az egyszerűbb gépekkel a robustából is lehet készíteni]

2023. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A kérdés egyébként egy Lavazza kapcsán merült fel, nekik több ilyen keverékük is van. Vettem egyet, még nincs kibontva.
2023. márc. 31. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a videóban látni a crema alakulását. (Meg még más különbségeket is megmutat. 5 perces gyorstalpaló összefoglaló :) )

2023. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érdekes volt :)
2023. ápr. 2. 12:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Az arabicát jobban szeretem, de mostanában van, hogy robustát veszek, mert jobb árban van. Hétköznap reggel inkább a hatása miatt iszom meg gyorsan a reggeli kávémat, olyankor megteszi az is. Erősebbnek is érzem valamivel, jobban felpörget. Hétvégén, amikor jobban van idő élvezni a kávé ízét, olyankor inkább az arabica. Nekem általában mindig van 2 féle kinyitva, mert szeretem, ha nem mindig ugyanazt iszom.
2023. máj. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!