Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadható, ha egy...

Mennyire elfogadható, ha egy szülő az alsós gyerek mellett, úgy hogy hallja, kérdéssel bírálja az egyébként ártalmatlan viselkedését?

Figyelt kérdés
Leszögezem gyerekem jó gyerek, sajnos túl jó is. Emiatt sokat piszkálják, hisz tudják nem adja vissza. Bánatát magába folytja, tehát nem egyszerű. Erre a barátjának anyukája, a semmiből, hisz tök másról beszéltünk, megszólal, hogy téged nem zavar, hogy .....és egy teljesen ártalmatlan kényszercselekvést említ. Gyerek felnéz. Én mondom nem (meg egyébként is mi köze hozzá?) Azt mondja ja, jól van ha téged nem zavar és húzza a száját. Könyörgöm miért nem lehet az embereknek a saját dolgaikkal foglalkozni :(
2017. nov. 7. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Abban van igazság,hogy foglalkozzon mindenki a saját dolgával,de mivel nem árulod el mit kifogásolt a gyermeked barátjának anyukája,nem lehet érdsmben segíteni,mivel lehet,csak a te számodra jelenktéktelen.
2017. nov. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
haját piszkálja
2017. nov. 7. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a gond, hogy te sem vágsz vissza. A gyerek csak téged utánoz. Nyugodtam vissza lehetett volna szólni neki valamit.
2017. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként ritka gusztustalannak tartom, mikor az anyukák a gyereken keresnek fogást, hogy beszóljanak valamit a másiknak. De ilyenekkel van tele a világ. Ne mártírkodj, mert a gyerek is ezt tanulja meg.
2017. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát..


Nehéz kérdés. Alapvetően joga van véleményt formálni, bár senki nem kérdezte. Viszont beszélgettetek, valami haverkodás lehet köztetek, amikor az ember felteheti a kérdéseit..


Bunkóság volt úgy kérdezni, hogy a gyerek hallja, viszont gyorsan kellett volna reagálnod, hogy nem, nekem kifejezetten tetszik és megsimizni a buksiját. Így tudni fogja, hogy attól, hogy valaki elítéli a viselkedését, az még nem rossz, sőt kifejezetten jó is lehet, na meg az anyukája ki mer állni érte.


Persze utólag könnyű okosnak lenni. Szerintem ne beszélgess ennyire mástípusú emberekkel a gyerek jelenlétében, mert egyértelműen rosszul kezeled a helyzeted, és csak frusztrációt szül az egész.

2017. nov. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az írásod alapján szerintem is neked is egészségesebb lenne és a gyereknek is jobb példa ott helyben (normálisan) megmondani, ha valamivel nem értesz egyet vagy rosszul esik, mint tartogatni magadban, hogy hátha mégis neki volt igaza és aztán itt közvéleményt kutatni. Tapintatlanság volt a szülőtárs részéről. De hogy direkt titeket akar lenyomni, vagy csak "na pont ez az, ami idegesíti" és reflexből őszintén szólt, vagy egyszerűen csak alacsony az EQ-ja, azt te tudhatod, érezheted. Szerintem bolhából elefánt az ügy, de ha nem szimpatikus az illető, szakítsd meg vele a diplomáciai kapcsolatokat :) és ne rágódj ezen tovább.
2017. nov. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen , bánom, hogy nem vágtam vissza. És nyilván a gyerek is azért ilyen. Bár nem tudom, másik fiam meg épp ellenkezője, ő zavarbaejtően nagyhangú és őszinte :) Ennek mondjuk örülök!

Igazából megszólalni se tudtam hirtelen, hisz tényleg teljesen másról beszéltünk, csak úgy a semmiből egy lélegzetvétel után jött ezzel a kérdéssel.

ez a szülő egyébként ilyen. Mindig keresi, szó szerint, hogy kit bíráljon. suliban is mást se hallani, kösd be a cipőd elesel, húzd már fel rendesen a cipzárod, hogy néz ki a fejeden a sapka, derekadnál hogy néz ki a ruha, vadidegen gyerekeknek. Bezsélgetni lehet vele rendesen, de közben lesi, hogy mikor kit bírálhat. Nálunk is volt már tobbször, és szól a gyerekeknek, olyanértamiért én nem. Pl papucsba szerinte ne rohangáljon udvaron. És ezt elkezdi mondnai a gyerekeimnek. Hát szerintem meg majd én eldöntöm. Csak én is nagyon tapintatos vagyok. Gyerekeink meg barátok :( Én már őt nem hívom, nem megyek. De akaratlanul is összefutunk. Pedig a háza táján is sepregethetne. Fia lopott az enyémtől (nem komoly dolog, de gyerekeknek az volt, tanárral segítve megoldottuk, anyja nem tudott róla, másik gyereke úgy beszélt a tanárral, hogy rossza hllagatni, ezt csak azért írom, ők sem tökéletesek, de mégis mással foglalkozik. De tény én vagyok a bolond, nem foglalkozva a következményekkel, meg kell mondani a véleményemet. Végülis úgyis megsértődik.,

2017. nov. 7. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!