Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Radeon RX 580 kártya magas...

Marydan kérdése:

Radeon RX 580 kártya magas hőfokon. A 75 fok max terhelés mellett mennyire elfogadható?

Figyelt kérdés
Adva van egy RX580. Na most ez a kártya minden játék extra magas beállításoknál kiválóan futtatja, ill.60+ fps számot produkál. Viszont, mindig felmegy 75 fokra. Ilyenkor már a ventri is 50-55% on kezd pörögni aminek jócskán van már hangja. Lehet adrenalin driverrel beállítani úgy a kártyát, hogy ne menjen fel csak teszem azt 65 fokig, és ne is pörgesse a ventrit annyira fel? Ilyenkor teljesítmény vesztés fennállhat? Ilyesmire gondolok pl. kevesebb fps játékonként. Érdemes ezt megpiszkálni, vagy jó így a gyárin? Olvastam fórumon hozzászólásokat, valaki alulfeszeli a kártyát és nem panaszkodik tök jól fut kevesebbet is eszik. Aki tud valamit erről kérem ossza meg velem!

#hőfok #fps #Radeon #RPM #Amd rx 580
2018. márc. 21. 09:25
 1/9 Fantom83 ***** válasza:

Ha már nem garanciális akkor egy újra pasztázás,de csak és kizárólag a legjobb pasztával.

Ha garanciális,akkor mag egy 12cm-es ventit barkácsolhatsz alá,h plusz levegőt adjon neki.

Szoftveres piszkálgatást nem ajánlanám,mindennek ára van alapon...

2018. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Barika11 ***** válasza:
100%
A 75 fok teljesen egészséges terhelés alatt. 80 fok felett viszont mindenképp pasztázásra szorul.
2018. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
75 fok miatt még nem aggódnék.
2018. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MGéza ***** válasza:
Van egy bizonyos érték amit a gyártó megad, az alatt nem érdemes aggódni, hogy ez történetesen itt mennyi, annak most nem nézem után. Riasztóan sok emberi léptékkel mérve ez a hőfok, de azt is mondhatjuk, hogy a skorpió tökéletesen otthonosan érzi magát 50C° hőmérséklet mellett, te viszont a halálodon vagy ennyitől. Ugyanígy a gpu nem emberi test, de nem is cpu, többet elvisel, nem is kevéssel.
2018. márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Max terhelésen 75 fok belefér, főleg egy olyan kártyánál.
2018. márc. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a 75 fok.

Ezekben a kártyákban már van védelem, és ha nagyon melege van lekapcsolja magát.


Az adrenalin driverben nekem, minden fixre be van állítva. AUTO-n nagyon sok feszt ad a kártyának, ami fölösleges, műszerrel kimértem.


Egy jó beállítással ugyanazt a teljesítményt éred el, kevesebb fogyasztással, és kevesebb venti fordulattal. Azt hogy kinek mi a jó, ki kell tapasztalni. Nem egyformák a kártyák.


Egy biztos, a feszt ne emelgesd, akkor nem tudod tönkretenni ;)

2018. máj. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

75 fok maximálisan kiváló. 80-90 fok is üzemi hőmérséklet.

Ha zavar a ventik hangja, a wattmanban állíts -10 -20 -30-at az áramfelvételi korláton, olyankor terhelés alatt visszaveszi az órajelet, de nem melegszik annyira.

Még jó, hogy nem ref hűtésű kártyád van. (Bár nem lehet tudni nem írtad.) Na, az hangos is, meleg is. Még is vígan muzsikál.

Nem tudsz mást csinálni. Amúgy nálam is ingadozik. Mikor hűvösebb idő van, a szobahőmérséklet is alacsonyabb, alacsonyabbak a hőfokok. Mikor kánikula van, magasabbak.

2018. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na megnéztem amit mondtál előző. -30%-ra tettem az áramfelvételt. Valóban kevesebb így a fogyasztás, és még az fps szám se csökkent a gamek közben. Viszont azt hittem ezzel arányosan nem is kúszik fel már annyira a hőfok. Gondolom laikusként, hogy a feszültség állítással lehetne ezt elérni. Viszont ahogy többen is írták már, azt nem érdemes piszkálni.
2018. máj. 24. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam rx 470 menne terhelés alatt gyárilag 1037 mV-al. Afterburnert használok, ott végeztem az "operációt".

A core voltage-nek adtam -50-et. Így most 970 mV a maximum terhelés alatt. Érdemes 10-es lépésekben lejjebb menni és próbálgatni. Alulfeszeléssel nem ronthatod el. Legfeljebb ha kevés a kakaó neki lefagy.

Azonkívül egy újrapasztázás is segíthet. Mikor én pasztáztam az enyémet rá kellett jöjjek, hogy gyárilag alig-alig voltak a hűtés csavarjai meghúzva.

Én NOCTUA NT-H1 pasztát használtam, de nagyon jó az MX-4 is.

Bocs már, hogy nem priviben válaszolok. Nincs értelme képet lőnöm a wattman-ról, mert azt nem állítgattam. Afterburnerben csinálok mindent. (Kivéve egyes játékok profil beállítását.) De ott is egyértelmü. A beállításban ki kell pipálni az "Unlock voltage control"-t. Aztán a csúszkával lehet állítgatni.

2018. máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!