Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » 0%-os somersbyt kiadjak pl...

0%-os somersbyt kiadjak pl egy tescoban 18 ev alatt?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 7. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ki kellene hogy adják, de én emlékszem alkoholmentes sört akartam venni lidl-be 18. születésnapom után 2 nappal és mondták hogy bocsi, de következő hó elejéig nem adhatják ki, úgyhogy szerintem ez kasszás függő. (vagy lehet büntetett a kasszás, hogy alkoholmenteset akartam venni xd )
2023. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
2-es szerintem kifogtál egy kevésbé kompetens kasszást. :)
2023. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

#2

Nálunk volt egy hagyomány koliban. Aki akkor töltötte a 18at elkísértük boltba, dobtunk össze pénzt, vettünk piát és ő fizetett a pénzből. Ezzel ugye letudva az első ital vásárlást.

Az utolsó alkalommal viszont az volt a helyzet, hogy a kasszás megmondta, hogy nem adhatja ki neki. Hiába az nap töltötte, de nem tudni az órát. Így még lehet nincs 18 éves, csak másnaptól adhatja ki elvileg. Pislogtunk ott nagyon, hogy ez így mégis mi. Pedig tényleg ő volt a legfiatalabb közöttünk, gondolhatta, hogy nem vele akarjuk kivetetni a piát. Meg utána tőlem nem is kért személyit, de neki nem adta ki.

2023. ápr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

#4 Baromságot mondott a kasszás. Vannak ebben a szakmában is, mint mindegyik másikban, inkompetens idióták. Azon a napon betöltötte, onnantól kezdve vásárolhat alkoholt.

Ahogy a 0%-os dolgokat is ki kellene adni 18 év alatt (hiszen semmilyen jogszabály nem indokolja, hogy ne vásárolhasson valaki ilyet), mégis úgy van beállítva a Tescoban pl. az önkiszolgáló kassza, hogy ugyanúgy pénztárosi jóváhagyást kér, mint a rendes alkoholos sörnél. Tőlem is kérték már (25 évesen) a személyi a 0,00-ás "sör"-höz. Ez kész röhej, főleg ha még azt is hozzávesszük, hogy az alkoholtartalmú csokikat meg simán megveheti gyerek is.

2023. ápr. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
64%
Elvileg igen.
2023. ápr. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alkoholmentes italt nem adnak kb az az eset amikor kotont se akar adni 18 alatt.
2023. máj. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!