Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A szentkirályi extra dús vagy...

A szentkirályi extra dús vagy a házilag(patronos) készített szóda szénsavasabb?

Figyelt kérdés
Tehát nem szódagép, én azt pár helyen probáltam de gyengének éreztem

2023. ápr. 8. 13:15
A kérdező szavazást indított:
Szentkirályi extra dús
Szódavíz
Egyforma
Egyforma de idővel a szóda tovább tartja a savat
Egyéb (leírom)
15 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Még nem kóstoltam a szentkirályit, de szerintem a régi patronosnál nincs szénsavasabb . Abból szoktam olyan erőset csinálni, hogy az orromon s a szemeimen szokott kijönni a szénsav :)
2023. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor veszek egy szifont meg patronokat.


Az extra dús sokkal savasabb a sima ásványviznél ami gyenge mint a szódagépes.


De a patronost még nem próbáltam viszont sok jót mondtak hogy tartja végig a savat míg az extra dús már az 1/3 nál gyengül, a felénél már nem vmi erős a végén pedig olyan mint a sima savas gyenge. Nem jó.


A patronnál néhányan állítják hogy végig savas és tényleg erős

2023. ápr. 8. 16:05
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem olyan óriási különbség nincs köztük. Nyilván minél többször nyitod ki az üveget, annál több szénsav szökik ki, és egyre gyengébb lesz a palackos. A szifonos jobban megtartja a szénsavat, de szerintem az sem olyan savas a végén, mint az eleje, mivel ahogy fogy belőle a szóda, úgy egyre több hely lesz a széndioxidnak, és csökken a nyomás, ami oldatban tartja a szavát.
2023. ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Miután a tv reklámozta, milyen “csípős” a Szentkirályi Extra dús, egyszer vettem kíváncsiságból - hát annyira nem! Nem tudom, most mi a helyzet, de a ‘90-es években a házi szóda sokkal szénsavasabb volt, jelentős különbség érezhető köztük!

Sajnos megszokhattuk, hogy ma már minden iparágban a gyártók 99%-a mindennel spórol - ahhoz mérten lehet hogy extra dús, de amúgy közel sem annyira, mint amennyire “beharangozták”, javarészt csak reklámfogás! Persze nem rossz, de én például sokkal többet vártam tőle!

2023. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor elkezdték reklámozni a Szentkirályi Extrát alig vártam, hogy valahol tudjak venni. Minden ismerősnek szóltam aki látja, azonnal jelezze. Még így is vagy három hét telt el mire tudtam végre venni. Letekertem a kupakot, és úgy rá vetettem magam mint aki napok óta nem ivott. És hatalmas csalódás.. Éppen hogy picivel erősebb mint a sima kék változata. Írtam is nekik, hogy mennyire rosszul esett a csalódás.:D
2023. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Érdekes hogy vettem szifonos szódát és hát nem igazán savas ahogy elkészítem...

Azt mondom kibontva a szenkirályi extra dús savasabb, a végénél persze erősebb a hagyományos, de összeségében gyengébb.,


Még fogok vele kisérletezni de nincs olyan erős sav érzete sajnos

2023. ápr. 14. 12:38
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
5. vagyok. Szerintem sem erős a szifonos szóda, de a boltban kapható szódák sem jók nekem. Úgy szeretném már megtalálni a számomra jó erős savas vizet!
2023. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A bolti is gyenge, az sem sokkal erősebb ha egyáltalán az, ráadásul még extra macera hogy szódás üvegeket visszaváltod és némelyik ahogy kinéz sem vmi jó.


Komolyan mondom az extra dús a legerősebb az összes közül, ami kapható a boltban.


A sodastream ismerem gyenge az is, a szódák sem erösek, az ásványvizek az extra dúson kivül pedig nagyon gyengék.


Szóval valóság egyet kell értenem hogy extra dús a legjobb, sokkal erősebb kibontva, az utolsó harmadnál gyengébb csak mint a szifonos. De a szifonos pedig nem olyan erös sosem mint a frissen bontott dús.


Akiknek nagyon erős házi lehet azt tudom elképzelni hogy módositott tartályokba csinálják vesznek nagy palackot és azzal dúsitják többszörösére innivalót olyan jó igazán csipösre. De barkácsolás kell ahhoz sajnos.


Házilag nem lehet másképp jó szóda, de boltban sem jó

2023. ápr. 14. 12:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval akkor a szentkirályi extra a jelenleg kapható legsavasabb? Nekem az is babavíz.:D
2023. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen a boltban az a legerösebb.

Még azt fogom kipróbálni hogy nagyon lehütöm a vizet és hagyom a hütöben pihenni több órát elkészités után, illetve több patronnal készitem el majd sok rázással stb. Szóval hogy nagyon erős legyen a szóda, majd megirom akkor az eredményt.


A szifonos szóda jelenleg olyan erős mint az extra dús utolsó harmada sajnos, egy picivel jobb.


Amúgy azt mondják hogy nem lehet versenyezni a kólával mert eleve a foszforsav és a cukor ami nagyon hozzájárul az erősebb sav érzethez és enélkül a viz képtelen versenyezni.


A rendszer ami segíthetne, amit házilag szifonra állítasz össze, CO2 palackkal nagyon szénsavassá téve azt, de barkácsolás és nagy bekerülési költség és érteni hozzá szóval nem reális.


Az üditővel meg az a baj hogy nagyon csökkent mostanában a sav benne, a cukrostól disznóvá hizol, a mentestől pedig fosik az ember előbb vagy utóbb.

2023. ápr. 14. 13:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!