Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Változott a Drinky Cola vagy...

Változott a Drinky Cola vagy csak már elszoktam tőle?

Figyelt kérdés

Mintha kevesebb szénsav lenne benne, bár a nagy márkákhoz képest még mindig jóval savasabb. Van egy érdekes csipös jellege is úgy veszem észre ízben ami nem zavar. A lényeg inkább hogy másnak érzem mint volt, nem tudom hogy csak én vagyok így vele vagy ténylegesen másabb lett?


A kérdésem második része hogy hajlandó lennék kipróbálni más kólát is, de fontos lenne hogy szénsavasabb legyen a Drinkynél ha ez nincs akkor nem érdekel, aki tudna szénsavasabbat írja meg, de pár éve Drinky nyerte a tesztet savasságban viszont azóta lehet változott a recept, bár többi nagy márkánál is érzem változást, az egyikröl meg is gyözödtem mert egy coca-cola cégnél dolgozó egyén redditen megerösitette hogy a széndioxid áremelkedése miatt 10%-al csökkentették a szénsav mennyiségét minden termékben, és rendszeresek is panaszok hogy alig van benne azóta. Én is éreztem.

A pepsi sose volt vmi savas de talán mintha a max termékül most jobb lenne.

Viszont szerintem se a coca zero/light se a pepsi max nem éri meg az árát, mivel a marketinget fizetjük meg az árukban nem a terméket ami tulajdonképpen aroma, és ugyanazok édesitöszerek mint a többiben....

A coca zero pl 100% ugyanazok az édesitök mint drinkyben annyi hogy nincs csipös ize, de cserébe sav már szinte semmi a pet palackaikban bontás után is.....


Az árakat egyébként

700ft/1,75 liter Cola Zero

700ft/2,25 liter Pepsi Max

149ft-199ft/2 liter Drinky


Egyértelmü hogy Drinkyt iszom mert márkát és szarabb savaságért nem fogok fizetni.


Cukros kólák kizárva, sosem iszom meg a kalóriámat.

Köszönöm a tapasztalatok megosztását elöre is



2023. júl. 26. 15:43
A kérdező szavazást indított:
Igen változott a Drinky kóla
Nem változott a Drinky kóla
Nem iszom/Nem ittam/Nem tudom
4 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem változnak ezek rendszeresen
2023. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Energiatartalmát már a Pepsi nek is levették 190 kJ ról 120 ra. Pofátlanság
2023. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jogon nyúlnak bele az összetételbe, a címkén való leközlés nélkül?
2023. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amiröl te írsz az a eredeti Pepsi recept, azt 2023 január bejelentették elöre hogy változtatják már félig édesítös, és félig cukros a full cukor helyett.

Én nem iszom cukrosat de hallottam róla

2023. júl. 26. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Az aromatizált dolgokat eleve nem keresem, de amibe nincs cukor, pl, abba miért fizetsz 500 Ft ot? A színezékért, aromáért vagy a vízért? A cukor nem méreg, hanem energia, csak MÉRTÉKKEL. Kivéve egészségügyi okot, ha valaki nem ihat.
2023. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Ezek a ZERO cukros dolgok kapal fost se érnek. Nulla energia. Akkor minek iszod??? Víz a csapról is jön, raksz bele citromlevet, ásványvíz sokkal többet ér!
2023. júl. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
A kólának az lenen az értelme, hogy glükóz-fruktózszörp (cukos)+koffein+foszfor+karamell, ez így azért egy hatásos élénkítő élvezetes üdítő - MÉRTÉKKEL. De nem mint az ökör, hogy csak azt.
2023. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

145-199ft a drinky, már több ásványvíz drágább....

szóval nem hiszem hogy luxus

Azért iszom mert a víz unalmas egy idö után 4 hónapig vizet ittam és nem tudtam már eléggé hidratálni annyira megutáltam a csak vizet, édesitös üditövel könnyebb a nyári melegre bevinni a folyadékot.

A cukros üres kalória, értéktelen, semmire se jó, azoknak elmegy akik nagyon sokat dolgoznak vagy kórosan soványak bár tápanyag nincs benne szóval lehet az se jó

2023. júl. 26. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!