Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik kóla aszpartám mentes?

Melyik kóla aszpartám mentes?

Figyelt kérdés
Segítsetek, légyszi! Ma még nem hallottam kettőmillió alkalommal, ezért elfelejtettem, hogy melyik az. Sajnos nincs instám meg ilyenek, ezért naponta csak ötszázszor futok bele, így nem könnyű megjegyezni. :(

2023. júl. 27. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
A negatív reklám is reklám. Hiába gúnyolódsz rajta, amíg a márkanév forog és beszélnek róla, a marketing kampány elérte a célját, te pedig ezzel segíted őket a bevételszerzésben.
2023. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legokosabb, ha elolvasod, mi van a cimkére írva.
2023. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Az aszpartám nem méreg, nem leszel tőle rákos, nincs betiltva sehol.
2023. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Én tényleg nem hallottam, nem is érdekel, az aszpartám nem okoz rákot.
2023. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 lencsefőzelék ***** válasza:
83%

De, az aszpartám méreg, ahogy az aceszulfám-K meg a többi mesterséges édesítőszer is.

[link]

[link]

Persze a cukor sem sokkal jobb, de egy egészségtudatos ember nem iszik semmilyen cukros löttyöt, így kólát sem.

Egyébként pedig az aszpartámmentest egybeírjuk.

2023. júl. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
#5 Ezek aztán megbízható források, vicc...
2023. júl. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Az aszpartám és aceszulfám-K a legjobb édesítöszer.

Egyébként a világban a legjobban vizsgált adalékanyag az aszpartám soha semmit se tudtak bizonyítani arról hogy egészségtelen, volt egy nagyon félrevezetö kisérlet amikor a patkányt a megengedett napi adag 1000X sével etette a kutató és attól rákos lett a patkány, azóta van ez a nevetséges félelem az aszpartámmal kapcsolatban ( a nyominger patkány annyi édesítöszert kapott egy napra mint amennyit egy naponta édesítöszeres üditöt fogyasztó ember 5 év alatt) és nem az édesítöszer nem halmozódik fel, az aszpartám lebomlik.

A másik pedig egy súlyos betegségre hivatkozva alakult ki amikor is vki agykárosodást kapott töle, elfelejtették megemlíteni hogy ez a beteg hústól is hasonló bajt kapott volna, ugyanis ezeknek a betegeknek a hús és aszpartám életük végéig tiltott mert szervezetük nem tudja lebontani.

A harmadik hogy méreganyag keletkezik aszpartám lebontásakor, amit elfelejtettek megemlíteni hogy a gyümölcs levek vagy akár paradicsom fogyasztása után is több méreganyag keletkezik ugyanabból amit aszpartám elítélnek.


Rövid leszek nagyon utána olvastam, aszpartám a legbiztonságosabb adalék anyag és izre is észrevehetetlen.

A cukros ragacsot nem is tudom már inni utána.


A kérdésre pedig, szteviát probálták meg más édesítöszereket, de nagyon erös mellékiz miatt nem voltak sikeresek, ezért használják aszpartámot

2023. júl. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként érdekes, hogy más, sokkal nagyobb valószínűséggel egészségtelen, vagy tényleg rákkeltő dolgokkal kapcsolatban sokaknál nincsenek ilyen ellenérzések, pl. napozás, dohányzás, alkoholizálás, édességzabálás... de fúj édesítőszer! Mert hallottam olyanról, aki olvasott róla valamelyik neves női magazinban, vagy valakinek a nagynénje hallotta a szomszédjától, hogy rákkeltő...

De itt van néhány hasonlóan elismert forrás (komolyabbakat már nem is merek linkelni):

[link]

[link]

[link]

[link]

...

2023. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó igen, jó példa erre az alkohol, Magyarországon a pálinka hungarikum meg orvosságként van számot tartva, közben pedig bizonyítottan rákkeltö. De valahogy ez nem érdekli őket.

Vagy pl a szalonna és feldolgozott húsok füstölt termékek is növelhetik a rák kockázatát de vhogy ez sem üti meg a szintet....


De aszpartám jujjjj

2023. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ez miért érv. Ha olyan rossz, alapnak kéne lennie, hogy aszpartámmentes. Higany sincs benne, azt miért nem mondják? Inkább azzal reklámoznák, hogy mitől jó.
2023. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!