Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Veszélyes (nem) energia...

Kaladze kérdése:

Veszélyes (nem) energia (üdítő) ital a XIXO?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy a Red Bull főleg, és más energiaitalok gyakori fogyasztása illetve alkohollal történő keverése nagyon veszélyes... Ha jól tudom főleg a koffein, taurín (ami egy aminosav, és a fizikai erőnlétet fokozza azzal, hogy beviszi a cukrot a sejtekbe, és növeli a teljesítőképességet) és a Glükoronsav lakton-nal kevert vitamin összetevői miatt. A kérdés a XIXO azt álítja magáról hogy

Koffeinmentes

Vitaminokkal

Sztíviával

Gyümölcscukorral

Tartósítószer nékül

Környezettudatos csomagolás

tehát nem kéne veszélyesnek lennie, milyen tapasztalaitok vannak? Lehet normál üdítőnek tekinteni és fogyasztani?



2023. júl. 30. 02:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de ha néha megiszol egy Xixo-t vagy Hell-t, túl fogod élni.. én kb heti 1x iszok ilyesmit, egyébként naponta kávézok, mégis egyben vagyok..
2023. júl. 30. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ebben a veszélyes? Te is írtad, hogy nem energiaital, most néztem meg a gyártónál is.
2023. júl. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Amiben nincs koffein, az normál üdítő, de adalékanyagok majdnem mindenben van, amiket megveszel a boltban, szóval egyáltalán nem egészségesek.
2023. júl. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

2. vagyok. Ezek az összetevői. Nem látok itt semmi "veszélyeset".

Ivóvíz, Fruktóz (gyümölcscukor), Étkezési sav (citromsav), Szén-dioxid (min. 0,3%), Savanyúságot szabályozó anyag (nátrium-citrátok), Cukor, Vitaminok [C-vitamin, (aszkorbinsav), B3-vitamin (niacin), B5-vitamin (pantoténsav), B6-vitamin (piridoxin), B2-vitamin (riboflavin), B12-vitamin (kobalamin)], Aroma, Színezék (ammóniás karamell), Édesítőszer (szteviából származó szteviol-glikozidok)

2023. júl. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyesnek nem nevezhető.
2023. júl. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen mennyiségben fogyasztod és hogy bírja a szervezeted.

Egy-egy biztosan nem lesz bajod, főleg mert ha esetleg rossznak érzed, akkor nem iszol többet.

Ha rendszeres és hosszútávon nagy mennyiségben fogyasztod akkor az nem egészséges, és tartósan veszélyes is lehet. Akkor is ha esetleg sokáig nem érzed ezt.

2023. júl. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Mértékkel fogyasztva az energiaital sem veszélyes. Napi szinten a "normál" üdítőket sem kellene fogyasztani.
2023. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6osnak úzenem hosszútávon nem egészséges? Akkor sem ha nincs benne koffein, taurin??
2023. júl. 30. 15:46
 9/11 A kérdező kommentje:
2esnek üzenem csak azért mert a Hell forgalmazza, és igaz nincs benne Koffein meg Taurin de nagyon energiaital íze van...mondom megkérdezem mégis
2023. júl. 30. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Alkohollal veszélyes, de alkohol nélkül nem, csak ha sok XIXO - t iszol.
2023. okt. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!