Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » 0.0% alkoholmentes sörön...

0.0% alkoholmentes sörön miért van rajta a 18 áthúzva jel?

Figyelt kérdés
A konyakmeggyen viszont rajta van nagy betűkkel, hogy alkoholt tartalmaz és mégsincs 18as karika.

2023. aug. 5. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Azért, mert a 0 százalékos sör NEM tartalmaz alkoholt, ellentétben a konyakos meggyel, így nincs korhatárhoz kötve.
2023. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Azért van áthúzva, mert nem vonatkozik rá a 18 éves alsó korhatár.
2023. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most megnéztem egy igazi sört, azon is a karikában 18 áthúzva jel van. Számomra ez azt jelenti, hogy 18 alattiak nem ihatják.
2023. aug. 5. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, hogy ne biztassák a fiatalokat sörivásra, bármilyen is az adott üveg.
2023. aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert sör és sört nem adhatnak ki 18 éves kor alatt. Úgymond ezzel van bevédve a gyártó, nem a fiatalokat féltik az alkoholmentes sörtől.
2023. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 #2 Miről beszéltek? A 18 áthúzva azt jelenti, hogy csak 18 év felettieknek.

Egy ideje a személyit is ugyanúgy elkérik hozzá, mint az alkoholoshoz. Régebben nem kérték, de már nem emlékszem, hogy a jel rajta volt e.

2023. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom pontosan, hogy a törvény hogy szabályozza, ezek szerint akkor tilos 18 év alatt, de az biztos, hogy rá lehet szokni, és aki 18 év alatt rászokik, vagy rendszeresen iszik, az jóval nagyobb eséllyel fog rászokni a rendes sörre.


Valami döbbenetesen nagy számot mutattak, ki, gyakorlatilag aki rendszeresen ivott 0-ás sört 18 év alatt, szinte kivétel nélkül az alkoholos verzióval folytatta 18 év felett.

Úgyhogy a 18-as karika, az biztos, hogy ezért van rajta, hogy a jog hogy szabályozza, azt pontosan nem tudom.

2023. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok, konyakmeggyből meg nem jellemző, hogy valaki megvenne napi 1 dobozzal, és rászokna. Legalábbis társadalmi szinten, tömegek biztos, hogy nem szoknak rá az alkoholra, a konyakmeggy miatt.

Az alkoholizmus a függőségről szól, függőséget meg a sör okoz, még ha alkoholmentes is. Szokássá, az élet részévé válik az ivása. Mire a gyerek 18 lesz, kész a sörivási "szokása" (függősége) ezt utána kombinálja az alkohollal, máris jókora előnnyel indul az alkoholizmus felé.

2023. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7,8-as vagyok felületesen utánanéztem, de nem találok olyat, hogy törvény tiltaná az eladását kiskorúnak.

Ettől függetlenül, bármilyen bolt, (mivel magántulajdonban van) saját hatáskörében simán hozhat bármire bármilyen korlátozást.

Pl teszkóban 18 év alatt sokmindent nem adnak ki. Ha jól olvastam, pl. óvszert se.

A 18-as karika tehát egy gyártói ajánlás lehet, a fent részletezett probléma miatt, amit sok bolt komolyan is vesz, és emiatt nem adnak kiskorúnak.

2023. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!