Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » SodaStream akkor is megérheti,...

SodaStream akkor is megérheti, ha nem olyan jó minőségű a csapvíz nálunk? Elnyomná a mellékízt?

Figyelt kérdés

Nincs kedvünk folyton cipelni a kartonokat, pláne most, hogy vissza is kell majd váltogatni, meg eleve nagyon sok a szemetünk a palackok miatt, már egy ideje gondolkozom a váltáson.


A SodaStream tök jó megoldásnak tűnik, viszont itt felénk nem olyan jó a csapvíz, van egy kis mellékíze. Ez nem csak nálunk van így, a kerületben több helyen is néztem ismerősöknél, mindenhol ugyanez.

Hűtve ihatóbb, de nem az igazi, ezért mindig ásványvizet veszünk.


Lehet furán hangzik, de én a mentes ásványvizet sem tudom meginni, van egy állott, műanyag íze, viszont a szénsavassal semmi gondom, imádom. Előfordulhat az, hogy a dúsítás elnyomja a mellékízeket és azzal a csapvízzel is jó lesz az eredmény, ami itt van nálam?


Válaszokat előre is köszönöm😊



ápr. 3. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Mi próbáltuk a Sodastreamet így, több lakásban is, ahol rossz ízű volt a csapvíz, ott a Sodastream nem segített, sőt, szerintem még jobban kijött a mellékíz. De ez csak a mi tapasztalatunk.


Sodastreamet egyébként nem ajánlom, nekünk 3 éve van meg, nagyon nem jó, gyenge szénsavas vizet csinál. Ritkán használjuk, percekig nyomatjuk bele a szénsavat olyankor, hogy legalább hasonlítson a szénsavas vízre. Távolról sem az igazi.

Ha te naponta, hetente több liter vízre használnád, szerintem hamar kifogyna a patron, ha nagyon szénsavasan szeretitek a vizet.

A patroncsere jelenleg 3000-4000 Ft, Sodastream márkájú patronra.


Így marad a csapvíz, vízszűrő kancsót használok, azzal egy fokkal elviselhetőb a csapvíz íze, majd időnként bele a Sodastream, gyenge szénsavas víznek.

ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Az én sodastreamem bivalyerős szódát csinál 1-2 másodperc alatt. De valóban nem rossz íz elnyomására való, arra inkább vízszűrő kancsó.
ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen házhoz viszik már a ballonos vizet,szódának tökéletes.

Vagy szerelsz fel vízszűrőt.

ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

2., Bocs! Én nyomtam pirosat, véletlenül.

Három fokozatban lehet az erősséget adagolni. Én addig szoktam, amíg kicsit melléfúj (a túlnyomás védő szelep ilyenkor hangos).

Savasító hivatalosan, nem bubigyár. A profi üzemekben készüli szódát otthon nem lehet előállítani.


A rossz ízű víz ugyanolyan marad, arra nem jó.

ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
SodaStream tökéletesen erős vizet csinál kb 3 mp alatt :D, de ha nem jóízű nálatok a víz, akkor b.hatod.
ápr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor egyelőre még veszem a palackokat és majd kitalálok valamit ami jobb/egyszerűbb megoldást nyújt 🥲
ápr. 5. 21:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi "cserélős" szódát iszunk. Jobb, mint a sodastream. Mondjuk nálunk kiváló a csapvíz.
ápr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!