Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » TEÁSOK! Meddig kell a zöld...

TEÁSOK! Meddig kell a zöld teát vízben áztatni, illetve a fekete teát és a sima gyógyteát?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Fekete teát nem szoktam inni.

Gyógyteát ,minden más teát 10-15 percig áztatok,addigra hűl annyira hogy iható legyen

2012. aug. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fekete teát 5percig szoktam van amelyiket tovább is,de én erősen szeretem.A filterekre általában 2-3perc van írva.Lényeg hogy jó sötét színű legyen.


A zöld teát,ha filteres azt is max.3percig kell.

A gyógyteák 15-20perc.

2012. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ízlés dolga...

Én a fekete teát 10-15 másodpercig szoktam csak, hogy ne legyen keserű, mert nem teszek bele semmi édesítőt, a zöld teát max. 1 percig, a gyógyteákat 5-15 percig.

2012. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Filteres fekete teakra ra van irva, alt. 2-3 perc. Szerintem az ömleszetettet is igy, hacsak nem mas van a dobozan.

Ömlesztett vagy magad altal szedett gyogynövenyteat elöttem irtak. (Gyökerreszböl keszitett teat 10-15 percig fözni kell, nem aztatni, de ezt az erre vonatkozo helyeken ugyis reszletezik.)

Az en filteres zöld teaimon 5-6 perc van, az erösebb teakon 4. Sztem az ömleszettre is ez vonatkozik.

Feher tea: gyengebb a zöldnel, emiatt legalabb 6 percig aztatnam. Nem emlekszem mar, mi volt a dobozan, mivel azon az egy doboz ota nem vettem, annyira gyengenek erzem.

Gyümölcsteakon 6-8 perc van.


Tul sokaig aztatas csak a csersav tartalma miatt nem jo - ami savasitja a szervezetet es a gyomorsavat felnyomhatja. Fekete teaban sok a csersav, szerintem a gyünmölcsteak jönnek ezutan, a zöld teaban kevesebb, feherben meg kevesebb. (Mivel ezt ugyanabbol a növenyböl nyerik, mint a zöldet, csak elöbb szedik le.)

2012. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ami zöld teát én vásárolni szoktam, arra is 5-6 perc (beborítva) van írva.
2012. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

fúú, köszönöm a válaszokat!

A dobozból mindig kiszedem a filtereket, és egy díszdobozba rakom. Neten meg mindenhol másképp írta. Nem vagyok nagy teás, de ebben az esős időben megkívántam.

Köszönöm még egyszer :)

2012. aug. 13. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!