Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hány éves kortól szabad kávét...

Hány éves kortól szabad kávét inni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 20. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Ez nincs megszabva, igazából 30 évesen sem egészséges, de ha nagyon korhoz akarod kötni akkor 15-16 évesen lényegesen erősebb a szervezet, mint pár évvel előtte.
2012. nov. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

"30 évesen sem egészséges"


Látszik hogy te nem láttad hogy a TV-ben kardiológus főorvos mondta nem is olyan régen hogy napi 4 kávét nyugodtan lehet inni.

2012. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Annak se volt doktorija, az hét szentség...
2012. nov. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Annó, 15 évesen kezdtem kaffézni. Akkor még a dupla is nagy szám volt. Mára sikeresen felfejlődtem a napi 15-16 kafféra. Az meg, hogy ébren tartana? Lefekvés előtt is iszok és igen csak alszok reggelig.:)) Hogy a dokik mit mondonak? Szerintem, sokban függ attól, a kutatásra, vizsgálódásra honnan jön a pénz.:))
2012. nov. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én 14 évesen kezdtem
2012. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%

Én meg bőven 20-on felül vagyok, mégsem kávézom, mégis fel tudok reggel kelni, egy csomó pénzem megmarad, mert nem költöm el kávéra, az esti alvással sincs gondom...

Mi értelme mégis?

2012. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Elvileg a hiperaktív gyerekeket segíti lenyugtatni a kávé (nemrégi kutatás eredménye), ebből adódóan szerintem 14 éves kortól már lehet. Azért érdemes átgondolni, hogy kólát hány évesen kezd el inni ember (kisgyerekeket látok kólázni), holott egy pohár kólában kb 10x annyi koffein van, mint egy presszókávéban.


A mai tudományos álláspont szerint a kávé kimondottan egészséges, nézzetek utána. Természetesen cukor nélkül vagy csak kevés cukorral, esetleg édesítővel. A tejszín sem javasolt, mert ugye zsíros. Szóval aki minden kávét tejszínnel, cukorral iszik, annak azért ajánlatos visszafognia magát. Viszont állítólag napi 4 presszókávé kimondottan egészséges.


Hogy minek kávét inni? Főleg talán az élvezet kedvéért, amiért csokit eszünk, vagy teát iszunk. Persze senkinek nem kötelező. És a kávét ne keverjük az automatás porkészítményekkel, aminek semmi köze az igazi kávéhoz.

2012. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
22%
Én már 12 évesen kávéztam emlékszem mikor suliba mentem mindíg tojást és kávét reggeliztem :)
2012. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akinek gyenge a szíve arra káros lehet.

Anyám sajnos 57 évesen infarktust kapott, a reggeli 8 személyes, bögrényi adagjától.

Kisebb mennyiség nem árt annak, aki bírja.

Én is szeretem, cigi mellé de simán is.

Jobb minnél később elkezdeni. (16-17)

2012. dec. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kisserikaboglárka válasza:
Szerintem 14-15 éves korban lehet elkezdeni de akkor is ha nagyon szeretnél csak tejjel.
2018. febr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!