Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy héten vagy hónapban hány...

Dávidmester13 kérdése:

Egy héten vagy hónapban hány Monster energiaitalt szabad inni?

Figyelt kérdés
kérlek adjatok normális válaszokat
2011. szept. 18. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
1 héten 14 db üveget egy hónapban meg 60 db üveget
2011. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
81%

hmm.. milenne ha esetleg elolvastad volna hogy mi van ráírva???!

rávan írva hogy az ajánlott fogyasztás max napi egy.

tehát mindennap ihatsz 1-et.

2011. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
max napi 1, de hidd el, nem jó, saját bőrömön tapasztaltam, rászoktam az energy drinkekre, és fél év alatt megemelkedett a vércukrom.
2011. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 eric_one ***** válasza:

Meg szabad inni bármennyit, de annak rossz következménye lesz. Igazából a ma tizenévesek közt nagy divat lett az energia ital fogyasztása hogy pörögjenek. De semmi szüksége a szervezetednek a koffein bevitelre, hogy a szíved gyorsabban verjen, és a vérnyomásod is emelkedjen. Függővé válsz tőle stb, ha lehet ne fogyasszál semennyit belőle. Ha ezt nem tudod megtenni legalább 40napig akkor már függőséged van.

Ha szükség van rá hogy élénkülj akkor igyál teát, annak a hatóanyaga egyenletesen fejti ki hatását, de a tea-kávé-kóla sárgítja a fogakat. A magas kakaótartalmú 70%feletti keserű csokoládé pedig serkenti az agyműködést kutatók szerint. Vizsgáknál egyél reggel ilyen csokit.

2011. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem heti max 2 ami normális. Ha egyébként hajlamos vagy rászokásra akkor inkább heti 1.
2011. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%
régóta iszok energiaitalt és 20:30al ellentétben szerintem jó, főleg ha vizsgázol:) amúgy egy doboz után nem lesz jobb, csak kelemetlenebb hatása(hasmenés), de nem halsz bele nyugi:)
2011. szept. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Az energia ital valójában nem ad egy fikarcnyi energiát sem. Csak az anyagcseréden gyorsít meg a koffeintől felpörögsz és nem érzed a fáradtságot. Valójában belőled veszi ki azt az energiát nem a dobozban van eltárolva. (olyan min a nitró a versenykocskban. Megdobja pillanatnyilag a teljesítményét de az élettartamát ezáltal lerövidíti.


És igen valóban rá lehet szokni ,úgy mint a kávézásra.

2011. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
63%
hát én a helyedben nem innék semennyit! Oltárian káros. Olvass utána! A legjobb barátnőm is állandóan azt issza, mert nem alszik eleget, és akkor hogy napközben ne legyen álmos, mindig ilyen lónyálakat iszik! NEM, GYEREKEK! Ez így nem mehet! Aludjatok eleget, és akkor nem kell az energiaital! Akkor már inkább a kávé, az kevésbé ártalmas, és legalább stílusos, bár az se jó gyakran. Aki meg nem ért egyet, az mérgezze magát nyugodtan!
2012. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

utolsó: hülye vagy. A kávéban több száz olyan anyag van, ami a koffein pozitív hatása ellen dolgozik. Magyarul max bebeszéled magadnak, hogy hat, de mégsem. Kivéve, ha 10 csészével megiszol. Az energiaitalban nincsenek ilyenek, ott rendesen hat a koffein. Fel szokták még hozni, hogy az energiaitalokban a koffein mellett marhasok káros anyag van. Ez bődületes marhaság, nem igaz. Az energiaital ugyan olyan mint bármelyik másik cukros üdítő, ugyan annyi káros anyag van benne, plussz koffein. A fantától mégsem fél senki, érdekes... Fel szokták még hozni, hogy szar, mert taurin van benne. Kéremszépen, a taurinnak SEMMI káros hatása nincs. A taurin mindenkinek jelen van a szervezetében, ez egy létfontosságú aminosav. Ha beviszel belőle egy kis plusszt, akkor növeli az éberséget valamennyire, meg nagyon enyhe sejttérfogat-növelő hatása van, sportolóknak előnyös. Jobb energiaitalokban növényi kivonatok is vannak(általában ginseng, guarana, gniko biloba, stb) amik közül néhány ugyan koffeint tartalmaz, de inkább egészségesnek mondható, mint károsnak. Népgyógyászatban is használják. Továbbá minimális hozzáadott vitamint is tartalmaz mind.


Röviden: marhára nem egészséges, viszont napi egy, azaz egy doboztól 14 éves kor felett semmiféle bajod nem lehet, kivéve ha évekig minden nap megiszol egyet.


Az én tanácsom: ballagj le a legközelebbi tápkieg üzletbe (pl scitec, biotech, stb) és vegyél egy nagydózisú multivitamint, pl multi pro-t. (scitec) Én ezt mióta szedem mélyebben alszok, jobb a közérzetem, kevésbé vagyok levert, sokkal jobban érzem magam. Energiaitallal ezt nem lehet elérni! Vizsga előtt pedig vegyél külön-külön taurint, ginsenget, guaranat, meg a scitecnek van ez a mental focus nevű cucca, az is marhajó. Bár ez így már bele fog kerülni egy tizesbe...

2012. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Úr isten :D 1 nap megittam 7 üveggel, rá Kalinka, Fúúú de kiütöttem magam XD
2012. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!