Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Vipera energiaitalból miért...

A Vipera energiaitalból miért nem szabad egy nap fél L-nél többet inni? Vagy csak nem ajánlott?

Figyelt kérdés
Olvastam a rajta lévő papíron.. a másik energiaitalnak(max) is ugyanannyi a koffeintartalma(32mg/100ml)és mégsincs ráírva, pedig az is van literesbe. Akkor csak nem ajánlott vagy egyenesen tilos??
2011. máj. 3. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, de ha én energiaitalt iszok, akkor Bomba, vagy Red Bull, néha Hell, nem ilyen tecsó gazdaságos, meg ismeretlen nevek. :)
2011. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hátt bocsi red bullra nem futja.:) életembe egyszer ittam..xDD akkor se én vettem.: SS
2011. máj. 3. 09:52
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
a bomba 170 ft 1-2 helyen az üveges,egyáltalán nem drága és sokkal jobb az olcsó sz@roknál...
2011. máj. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

A válasz Taurin.

Élettani hatása még csak részben ismert. Szerepet játszik a membránokon keresztüli kalcium-áramlás szabályozásában, egyes szövetek (mint a már említett szívizom) normális működésében, az inzulinhoz hasonlóan elősegíti a glükóz sejtekbe áramlását ezáltal nő a fizikai teljesítőképesség, csökken a vércukorszint. Állatkísérletekben nyugtató hatását figyelték meg. Emberen stabilizálja a különféle neurotranszmitterek szintjét, epilepsziásoknál csökkenti a rohamok számát. Az izmok tartós terhelése esetén taurin - és egyéb aminosavtartalmuk csökken, egy idő után a glükóz és a kalcium izomsejtekbe jutása gátolt és az izmokban görcs alakulhat ki. A taurin antioxidáns hatással is rendelkezik.

Elsősorban állati eredetű ételek tartalmazzák: hal, húsok (főleg bárány) és belsőségek. Nagy mennyiségben tartalmazzák a napjainkban népszerű energiaitalok is (ált. kb. 400 mg/100 ml).

Néhány esetben hasfájást, rosszullétet, függőséget okoz. Hashajtó hatású.

2011. máj. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszi 3. válaszoló.

egyébként 2.

attól mert olcsó, még nem rossz..sőt szerintem az íze is jó, ugyanazokat a dolgokat tartalmazza mint a többi ami drága .. egyébként bocsi a bombának nem tudtam pontos árat de a red bull már alulról súrolja a 400 ft-ot ami pénzkidobás pláne hogy csak negyed liter. annyi hogy márka. a vipera,max ezek nem olyan híresek ezért olcsóak de nem rosszabbak semmivel se mint a többi.

2011. máj. 3. 10:29
 6/15 anonim ***** válasza:
teljesen más az íze,ittam én olcsó energiaitalokat,jól megis utáltam.hosszú idő után vettem egy bombát és azóta megint szeretem.persze mértékkel,mert nem túl egészségesek,inkább kávézom...a red bullt én se veszem meg...:)
2011. máj. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hát te tudod..csak feltételezem az ízt mert bombát még nem ittam, hell-t igen de abból csak az egyik fajta ízlett(piros-fekete dobozos) a másik tök ízetlen volt : SS (fehér-piros dobozos)
2011. máj. 3. 10:35
 8/15 anonim ***** válasza:
Bombát próbáld ki,nagyon jó íze vsn,érezni fogod a különbséget...
2011. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
és tényleg csak 200 alatt van?? mert én muéltkor láttam egy boltba és elég drága volt 300 felett.. vagy lehet h rosszat néztem.: SS
2011. máj. 3. 10:41
 10/15 anonim ***** válasza:
250 ml 170 ft,de nem mindenhol,láttam én is 330ért.Rá van írva az üvegre is pirossal hogy csak 169 ft.ki lehet fogni ilyen boltot,akik ezt veszik meg (üveges),dobozos meg 190 asszem.
2011. máj. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!