Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az energia ital az ártelmas...

Az energia ital az ártelmas ha igen akkor mire?

Figyelt kérdés
energiaitalok
2013. szept. 28. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
A teljesítményfokozás nincs ingyen, ezt azzal érik el, hogy különböző serkentő anyagokat tesznek az italba. Ez lehet koffein, taurin, ami pl. a szívet hajthatja túl (főleg, ha az energiaital megivása után sportolsz is), vagy cukor, aminek szintén ismerjük a káros hatásait.
2013. szept. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Igen,ártalmasak.A szervezetre,az egészre!32 mg koffeint tartalmaznak általában,és ez rengeteg sok.Én ittam egy hónapig rendszeresen,és 1 hetet kihagytam,elvonási tüneteim lettek és gondold el,hogy este 7-8 órakor már lefeküdtem aludni sokszor és rögtön elaludtam,mert olyan fáradt voltam..a szervezetem is durván megjárja,ha nem tudok róla végleg leszokni.
2013. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:

32 mg koffein "rengeteg sok"??? Ennyi egy csésze fekete teában is lehet... egy csésze kávéban meg 2-3× ennyi.


Elvonási tüneteid voltak? Minden koffeinfogyasztónak vannak... én már szoktam le napi 2-3 kávéról, az első 2-3 nap totális agyhalál volt... örültem volna, ha kibírom este 7-8-ig, nekem már délelőtt le kellett dőlnöm.

2013. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egyértelműen káros. Egy ideig én is rendszeresen ittam, és mikor letettem, abszolút nem volt bajom a "függőséggel", jobban zavart az állandó hasmenés (bélbolyhokat tönkretette, felszívódást gátolta) és a vele együtt járó gyomorfájdalom, a májamra ráment, besárgultam, és a vesémet is terhelte. Ez mellett a fogaimat is tönkre tette. Teszem hozzá majdnem fél évig ittam, akár napi 4-5 dobozzal is, szóval azért nagyon sokat.


Ha havi 1-2-3 dobozról van szó, nem gondolom, hogy problémát okozna, amúgy is, mutasson valaki olyan dolgot, ami boltban kapható és nincs benne káros anyag... Hosszú távon sokat fogyasztva viszont igeni ártalmas, ugyanúgy, mint bármi hasonló :)

2013. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!