Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Akik már kóstolták: mihez...

Akik már kóstolták: mihez hasonlítanátok a Kofola ízét?

Figyelt kérdés
Mint felvidéki magyar, születésemtől kezdve kofolát iszok kofolával. Itt egyszerűen nem lehet nem szeretni, ebbe születtünk bele, ezen nőttünk fel. Kisgyerekként ha mentem valahová a szüleimmel, tudtam: nekik sör, nekem kofola jár. Mai napig ha kocsmában nem alkoholos italt fogyasztunk, akkor csak a kofola jöhet szóba. Viszont érdekesnek találom, hogy sok magyarországi magyar egyszerűen nem bírja lenyelni! Számomra ez elképzelhetetlen! :D Mi az, ami nem ízlik benne nektek? Túl édes? Vagy keserű? Vagy mihez hasonlítanátok az ízét?

2013. dec. 18. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Prágában kóstoltam nem rég, finom volt. Olyan, mintha olvasztott, mégis hideg, pezsgős medvecukrot innék. Kólára hajaz, de nem ragad tőle össze a fogam, nem sűrűsödik be a nyálam tőle. Szóval semmi problémám vele, itthon is vennék, ha lenne.
2013. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.... De válaszolni nem tudok rá. Én mellesleg imádom, de sajnos nem találok Magyarországon, így mindig egy nagyobb utazást kell tennem, hogy szerezzek.


Bocs az offért.

2013. dec. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz hasonlítani valamihez, de egyfajta fura, enyhén gyümölcsös kólára emlékeztet :) A kólát nem iszom meg, de a Kofola annyira poénos, az kell, amikor olyan helyen járok, ahol lehet kapni :D Túl sokszor azért nem innám, éppúgy, ahogy a kólát sem. Cukrozott izé, mint a többi. De azért nekem még szórakoztató, s a neve is :D
2013. dec. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

én magyarországi magyar vagyok, aki csehországban él pár éve. Eleinte, még turistaként idegenkedtem tőle, mostanra az egyik kedvenc üdítőm lett, főleg csapolva. A meggyes változata meg még jobb, mint az eredeti! :)

Nem tudom, mi nem ízlett benne, most azt szeretem benne, hogy nem olyan iszonyat édes, mint mondjuk a kóla, savanykás, érdekes íze van. :) még nem tudtam megunni :)

2013. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
43%
Én itt élek Magyarországon. Az egyik barátnőm egyszer hozott magával az iskolába, de nem bírt inni belőle. Én is megkóstolására, de ki is köptem. Borzalmas volt :) az életben olyan rosszat még nem ittam :D 12/L
2013. dec. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Voltam Szlovákiában, ott kóstoltam nem egyszer, de nem túl finom. Szerintem a kóla finomabb. Olyan ánizsos íze van vagy nem is tudom... Níem a legjobb, de ha nincs más megiszom :s
2013. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Szeretem az ízét, nagyon finom. Aki járt már valamelyik exjugoszláv országban az tudja, hogy a Cocta üdítőitaltól kissé savanykás és kevésbé kanalas ízű :)

Mivel a szomszéd utca majdnem Szlovákia, így nem okoz gondot, hogy vásároljak :)

2013. dec. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szénsavas, alkoholmentes jäger.
2014. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
szerintem a szaga rettenetes de attól még finom :D
2017. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én magyarországi vagyok és imádom, viszont a környezetemben akik kóstolták, szinte senki nem szereti, én sem értem, miért.
2018. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!