Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Itthon milyet vizet lehet...

MBS kérdése:

Itthon milyet vizet lehet használni teakészítéshez, ha nincs víztisztító? Valami minőségi kéne 50mg alatti ásványianyag tartalommal, vagy máshonnan kell szerezni. Bármi tipp?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 18:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem filteres. :)
2014. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Rendes kínai/japán stb?


Mert elvileg azokhoz nem jó a csapvíz, sokkal másabb ízük van...


Én nem próbáltam még tehát nem tudok véleményt mondani, de mindenhol azt mondják, hogy ne csapviz legyen.

2014. jan. 6. 22:36
 13/21 anonim ***** válasza:
Ez most éppen rendes ceyloni Earl Grey, de valamilyen kínai/vietnami zöldteát is főztem itthon sima csapvízzel, nekem nem tűnt fel, hogy rossz lenne, de majd egyszer lehet,hogy végzek összehasonlító elemzést, hogy más lesz-e az íze, ha más keménységű vízzel főzöm. De azért ez nem sör szerintem, hogy ennyire kritikus kérdés legyen a víz keménysége, de lehet, hogy csak nem vagyok eléggé teasznob (ezt most nem rossz értelemben mondom :) ) hozzá.
2014. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Üdv! Lehet, hogy igazad van, sajnos nekem nincs összehasonlítási alap. Csak az a vicc, hogy leírják, hogy se csapvíz se ásvány, de alternatívát nem ajánlanak sehol, ami itthon is elérhető csak a víztisztító berendezés, milyen dolog ez?
2014. jan. 6. 22:45
 15/21 anonim ***** válasza:
marketingnek tűnik. :D Próbáld ki csapvízzel nyugodtan, mit veszthetsz?
2014. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
tömören: nem kétlem, hogy a lágy víz jobb a teához, de nem hiszem azt, hogy annyira kritikus lenne a dolog, mint ahogy valaki beállítani igyekszik a dolgot. :) mondjuk egy víztísztítóberendezés-gyártó cég. :)
2014. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igazából ezt független oldalak írják már ha ez lehetséges. Szerintem a legjobb az, ha alkalmam lesz rá kipróbálok mindkettővel és ha eszembe jut megírom az eredményt, kitudja, sajnos nem vitatkozhatok azzal amit mondtok, mert nem lenne alapja, de mostmár kíváncsi vagyok, hogy szóbeszéd-e :D
2014. jan. 6. 22:53
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha összehasonlítod, nagyon érdekelne az eredmény. :)
2014. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

2., 4. vagyok.

A forrás víz biztos nem jó, ha a csapvíz nem jó, mert a forrás víz kb a legkeményebb.


Egyébként valószínűleg azért nem ajánlanak más alternatívát, mert nincs.

Magyarországon kemény a víz. Csodák pedig nincsenek.

Tehát azt a keménységet valahogy el kell tüntetni. Ez pedig nem egyszerű feladat, illetve ha hosszútávon kell ilyen víz, akkor egyértelműen víztisztító berendezés beszerzése a legjobb megoldás.


(Akvarisztikában mondhatni otthon vagyok, nagyjából ismerem a víz paramétereket, meg abban is van tapasztalatom, hogy ha sok lágyvíz kell, hogyan lehet gyártani.)


Vagy desztillált vizet használsz, vagy ioncseréltet, vagy szerzel valahonnan kevert ágyas ioncserélő műgyantát, és magadnak lágyítasz, (ami 100-szor nagyobb túra, mint maga a tea elkészítése) vagy marad az RO szűrő. (víztisztító)


De egyébként túl sok jelentősége nincs, hogy keményvíz, vagy lágyvíz. Sajnos más területre is jellemző, hogy csőlátású emberek túlzott jelentőséggel ruháznak fel valamit.


Ettől eltekintve alapja van ennek a dolognak, kemény vízben valóban nehezebben oldódnak a hatóanyagok. (minimálisan)

Éppen ezért szokták javasolni, hogy a teavizet mindig fel kell főzni, aztán a tea fajtájához illő hőfokra kell visszahűteni.

A forralás pedig az említett változó keménység karbonátjainak a kicsapódásához kell, amivel megfelelő mértékben lággyá lehet tenni a vizet.

Ez az elkészítés sok teára rá is van írva, csak nincs így levezetve, hogy ez miért kell.

2014. jan. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Üdv! Értem, köszi a segítséget, a gyantáról már hallottam én is, majd kitalálom mi lesz a legjobb megoldás.
2014. jan. 7. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!