Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » 6. osztályos vagyok. Azt a...

6. osztályos vagyok. Azt a feladatot kaptam, hogy írjak a cola káros hatásairól. Azt szeretném kérni, hogy aki tud írjon nekem káros hatásokat, mert én nem találtam a neten értelmes dolgokat! Na szóval mik a cola káros hatásai?

Figyelt kérdés

#cola #Coca-Cola #cola káros hatásai
2014. febr. 27. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szétmarj az anyagot és a máj nehezen bontja le. [link]
2014. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem ez a valóságban nem ilyen szörnyű,hisz fogat mosunk és a foggyökér táplálja a fogat,de azért valami támpontot ad a kóláról.
2014. febr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Foszforsav tartalma, koffein tartalma, magas szén-dioxid tartalma, cukor tartalma, kokalevél-kivonat. Mindezekre részletesen keress rá a neten.
2014. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Phoney ***** válasza:
90%

A foszforsav és a cukor megárthat a fogaknak, és ennyi.


Ami a paranoiás USÁ-ban nem tiltott, attól bizony nem fog kihalni az emberiség. Fejből tudnék mondani 5 dolgot, ami Európában engedélyezett, ott viszont tiltott...


A kokalevél természetesen koffeinmentesített, ha nem az lenne, észrevennéd...

2014. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de ez azóta téma kb. hogy létezik a kóla... Nem akarom elhinni, hogy ne találnál semmit... De most meglesem, ráguglizok.
2014. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

kb. 5 másodpercembe telt...


[link]

2014. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bumbi02 ***** válasza:
100%

Cukortartalom? Ugyan miért? A bébiételekben, zacskós kakaóban, gyümölcsjoghurtokban, müzliszeletekben ugyanannyi, vagy több cukor van,mint a kólában.


Koffeintartalom? Kávéban, teákban (lefőzéstől függően) több koffeint találsz mint a kólában.



A fogakra is csak akkor káros, ha mértéktelen mennyiségben fogyasztja az ember. De mondjuk valamit, ami mértéktelen mennyiségben nem káros az egészségre. na ugye, hogy nem tudunk.

2014. febr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Valojaban a kola nem karosabb, mint barmi mas. Eleg hulye egy hazifeladat. Ugyanolyan karos mint a bebietel, tea, kave, tej, vagy oszibarackle.
2014. febr. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
73%

Szerintem is elég gáz, hogy mindenki azzal jön, hogy a kóla mennyire káros.


Nem olyan rég néztem egy dokumentum filmet, amiben arról volt szó, hogy mérések alapján némelyik 25-50%-os gyümölcs üdítőben 2x több cukor van, mint a kólában, a 100%-os meg ugyanúgy marja a fogzománcot,a gyümölcssav miatt.


Nem egészséges a kóla, de a többi üdítőital sem az.

Szénsavmentes ásványvíz, vagy csapvíz.

Én 5 éve kizárólag csapvizet iszok, és tökéletesen megvagyok. Jól alszok, sportolok....

2014. márc. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!