Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi van a Coca-Colában, ami...

Mi van a Coca-Colában, ami annyira rossz?

Figyelt kérdés

13/f

Sziasztok!

Hallottam róla, hogy sok benne a káros anyag, ami miatt akár egy penit is letisztit a kóla. De pontosan mi van benne?



2013. szept. 1. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Amire te gondolsz az konkrétan a foszforsav. Amúgy nemcsak a kólában van, hanem minden üdítőben, az adja azt a jellegzetes savanykás ízét. A gond vele, hogy 1-es körüli pH-ra van beállítva a kóla, ami erősen savas és nem tesz jót az embernek sem.
2013. szept. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Foszforsavra gondolsz, de pl a töménytelen mennyiségű cukor sem tesz jót (szerintem lightokban lévő édesítőszer sem, bár az nekem nem is ízlik szerencsére).

Én anno kipróbáltam a "feloldja a sonkát" illetve "lemarja a rozsdát" dolgokat, nekem egyik sem jött be. Persze lehet, hogy a használt húsféle is több adalékot tartalmazott, mint húst:)

2013. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

A profit.


Egyebekben semmivel nem rosszabb, mint a többi műanyag ócskaság. Ha nem akarsz vizet inni, igyál friss gyümölcsből facsart gyümölcslevet. De a legjobb a víz, az oltja a szomjat a leginkább.

2013. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
1-es pH-ja az akkumlátorsavnak van. Azé minden rőt ökörséget nem vóna szabad leírni!
2013. szept. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
35%

A fogakat is roncsolja.

Próbáld ki, hogy iszol egy kis kólát, lenyeled, és gyorsan összeszorítod hátul a fogaidat. Kicsit össze kell ragadnia. Ez azért van, mert feloldja a fogzománcod.

2013. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
10%
Ugyanaz van benne, mint a mosogatószerben. A NaOH (nátriumhidroxid), alias marónátron, lúgkő megtalálható a kólában. Ha lúgkövet szorongatsz úgy tíz percig a kezedben, lemarja róla a bőrt. Egy percnél kb még megúszod az 1. bőrrétegeddel, ami ugye sejtmag nélküli elhalt sejtekből áll. A kólával ezt az anyagot viszed be a szervezetedbe, a sok cukorról és egyéb E-ről nem is beszélve. Ha felforralod a kólát olyan lesz, mint a kátrány. Fúj. És a szénsav meg fel is puffaszt. Nem is érdemes inni ezt a folyékony sz.rt.
2013. szept. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%
Gyakorlatilag foszforsavas, karamellizált kátrányt iszol ilyenkor. Fincsi, ugye?
2013. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Na most akkor marónátron, VAGY foszforsav? A kettő egy oldatban néhány mikroszekundumnál hosszabb ideig nem létezik. Elemi kémia, emberek, hova jártok ti iskolába?
2013. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Azt meg ki ne próbálja senki, hogy nátrium-hidroxidot a kezébe vesz. Véletlenül se, egy másodpercre se. Ismerem jól ezt az anyagot, dolgozunk vele, az első lépés, MIELŐTT kinyitnánk a tárolóját, hogy egy főzőpohár híg ecetsavat készítünk a kezünk ügyébe.
2013. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Ennyi marhaságot így összegyűjtve régen óvastam! :-DDD
2013. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!