Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Lehet-e bármiféle káros...

Lehet-e bármiféle káros hatása annak, ha naponta 3 liter teát megiszok?

Figyelt kérdés
Cukor nélkül iszom,nem mindig ugyan olyat.
2013. júl. 12. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
milyet? a fekete teának lehet: lepusztítja a bélbolyhokat (ilyen mennyiségben) azonkívül, a forralt vízből a Ca egy része kicsapódik,ez a fogaknak-csontoknak sem túl jó. Egy részét ásványvízzel helyettesíteném.
2013. júl. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Zöld teákat,fekete teákat... sokfélét... Leginkább earl grey-t, ami fekete tea.
2013. júl. 12. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha rendes - vagyis teafűből készült teát iszol -, akkor számolj azzal, hogy sokat jársz majd vécére, mert a tea vízhajtó hatású, ráadulás pörögni fogsz a tea tein (koffein) tartalma miatt. Lehet, hogy egy részét valami teinmentes teára kéne cserélni, pl: gyümölcsteák, mentatea vagy rooibos tea.

Egyébként tele van antioxidánssal, de nem szabad túl sokáig, négy percnél tovább benne tartalni a filtert vagy a teafüvet, mert kicsapódik a csersav. A zöld teát meg nem is szabad 80°C-nál magasabb hőmérsékletű vízben készíteni.

Szerintem fő a változatosság, ne csak egyféle teát igyál, igyál vizet is (ha ásványvizet, abból se folyton ugyanazt a fajtát, mert más-más az ásványianyag-tartalmuk)! Illetve a feketeteában van egy színezőanyag, ami megfogja a fogakat. Emiatt nem árt napközben is fogat mosni, nem csak reggel és este.


Én is nagy teás vagyok, szóval részben tapasztalatból írtam, amit írtam. (Szintén cukor nélkül.)

2013. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szoktam egyébként nagyon sokféle teát inni, filtereset is meg rendes teát is. Minden teát megiszok, a menta tea volt eddig az egyetlen ami nem ízlett, de lehet csak én csináltam rosszul mentalevélből (sok / kevés levéllel). Minden nap másféle teát iszom,unalmas is lenne mindig ugyanazt. Pörögni nemigen szoktam egyiktől sem, gyakran iszom estefelé és jól tudok akkor is aludni. Fogmosás helyett rágózni szoktam teázás után, fogat mosni reggel és este szoktam.

Köszönöm a válaszokat.

2013. júl. 13. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!