Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyire gáz szódát inni egy...

Mennyire gáz szódát inni egy kocsmában?

Figyelt kérdés
Amikor egy kocsmában vagyok haverokkal és nem akarok alkoholos italt inni, szódát kérek. Eddig ásványvizet kértem, de rájöttem, hogy sokkal olcsóbb a szóda és majdnem ugyanolyan. Azon gondolkodtam, hogy nem gáz -e ha szódát kérek? Általában ingyen adnak egy pohár szódát, egy ásványvíz meg 200 valahány forint.

2014. jún. 8. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Kisérőként ingyen adjak, amúgy meg nálunk nem lehet rendelni. Ahogy csapvizet se.
2014. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem gáz :) én is szoktam azt kérni, amikor nem akarok alkoholt inni.
2014. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

1.


2009-ig ÁNTSZ rendeletben volt előírva, hogy a vendéglátóhely köteles csapvizet adni annak, aki kéri. Fizető fogyasztástól függetlenül. De szerencsétekre ez már nincs így. Ennek ellenére jóérzésű vendéglátó nem utasít vissza ilyen kérést, mert egy pozitív benyomás később megtérülhet, a befektetés pedig nulla.

2014. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Elég gáz!

Pont azért, mert ingyen van.

Azt szokták mondani, hogy ezzel élni kell, de nem visszaélni. Márpedig ez visszaélés. Elég bunkónak néznének.


A kocsma attól az, hogy italokat forgalmaz. Nem máltai szeretetszolgálat, nem ingyenkonyha.


A vendéglátás pedig attól az, hogy termékeket, és szolgáltatásokat adnak el.

Nem felebaráti szeretetből adományoznak.

2014. jún. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk nincs ingyen :D
2014. jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Aha, elkezdtek pontozni a bunkók, akik most szembesülnek a bunkóságukkal!

Nem baj!

Egy kis lepontozást még kibírok. De engem legalább nem néznek bunkó suttyónak egy kocsmában.

2014. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem élek vele vissza. :D Meg nem csak azt iszok. Mondjuk kikérek egy sört, megiszom, aztán később meg iszok egy szódát. Aztán megint egy sört. Vagy ilyesmi. :D
2014. jún. 8. 17:23
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom engem miért kellett lepontozni, hogy azt szoktam inni. Főleg így ha nem ismeritek a miérteket, nah meg nálunk nincs is ingyen.
2014. jún. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

"2009-ig ÁNTSZ rendeletben volt előírva, hogy a vendéglátóhely köteles csapvizet adni annak, aki kéri. Fizető fogyasztástól függetlenül. De szerencsétekre ez már nincs így. Ennek ellenére jóérzésű vendéglátó nem utasít vissza ilyen kérést, mert egy pozitív benyomás később megtérülhet, a befektetés pedig nulla.


Ingyen van a viz???? Nulla befektetes???? Nalatok nincs vizszamla? Nem mosogatnak, nem fogy mosogatoszer, nem dolgozik vele senki, amig kitolti, kiviszi, az ures poharat elveszi, elmossa?

Sokan gondolkodnak igy. A viz ingyen van.... Ja. A szabadteri ivokutnal, lehet azt hasznalni. A vendeglatosnak az penzbe kerul.

2014. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak azért kérsz, mert valami inni akarsz, és ez van ingyen, akkor igen. Rohadtul gáz.
2014. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!