Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Csapvízfogyasztás? Tényleg...

Csapvízfogyasztás? Tényleg egészségtelen vagy csak kamu?

Figyelt kérdés

Már egy ideje olvasgatok utana mert eddig csak szènsavas vizet ittam csak attol fàj a hasam és ezèrt àt akarok tèrni a mentes vízre, csak apa azt mondta hogy nem fogja mentes vízre költeni a pènzt...stb

Utànaolvastam ès mindenhol màst írnak valahol azt hogy felmèrèsek szerint a mentes víz tiszta ,valahol azt hogy valmi Yalees tudòsok megàllapítottàk hogy mennyire rossz....vagy hogy eltitkoljàk a csapvíz àltali gyomor-és bélbetegsègeket.



2014. jún. 14. 21:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
94%
Elég nagy kamu! Rokonom szinte csak csap vizet iszik és teljesen egészséges! Persze ha kútvizet iszol szóba jöhet a bélbetegség, de mondom saját tapasztalat szerint semmi bajod nem lesz a csapvíztől!
2014. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

A bubis víz rossz, mert a szénsav marja a gyomrot. A csapvíz hol klórozott, hol ózonnal tisztítják. De ez még a kisebbik rossz. Egyiktől sem lesz bajod. Az ásványi sók a csapvízben is benne vannak. Némely ásványvizet amugy is űberel.

Nyugodtan igyad csak. Ha valami gastroenterológiai bajod lesz, az tuti nem a víz miatt.

A klóros csapvíztől se félj, soha senkinek nem mértek a vérében magasabb Cl- ion koncentrációt emiatt. Ugy hogy Take It easy.

2014. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. jún. 14. 21:12
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Magyarországon meglehetősen változó a csapvíz minősége, mert pl. az Alföldön vannak arzén tartalmú vizek. Általánosságban azonban a vezetékes ivóvíz minősége megfelel a nemzetközi előírásokban foglaltaknak és mikrobiológiai szempontból biztosan nem lehet kifogás ellene. Úgyhogy tökéletesen iható és nem egészségtelen. Ha mégis van kétséged, akkor a helyi vízszolgáltató tud információt adni a minőségről, mert rendszeresen ellenőrzik. Ha meg mégis ódzkodsz tőle, akkor fogyasztás előtt fel is forralhatod és kihűlés után iható. A palackozott vizek meg legfeljebb divatosak, de igencsak egészségtelenek, mert a műanyag palack falából ftalátok oldódnak ki, amelyek hormonhatású anyagokká alakulhatnak a szervezetben.
2014. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a múltkor egyenesen a Mosoni-Dunából ittam meg pár kortyot. Mikor ott sétáltam akkor néztem a vizet és azon a részen nagyon tiszta volt, gondoltam kipróbálom. Ez több mint egy hónapja volt és nem lett tőle semmi bajom. Finom is volt. :)
2014. jún. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
pesti vagyok és itt elég jó a víz minősége. Minden nap iszok csapvizet, 26 év alatt semmi bajom nem lett.
2014. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én csapvizet iszom, nagy melegben néha veszünk ásványvizet.
2014. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
nekünk sajat kuti vizünk van ,szerintem az a legjobb víz.Asvanyvizzel csak annyi gond van,hogy sok benne az asvanyi anyag es ezek meg lerakodhatnak a veseben es vesekovet okozhat egy ido utan
2014. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pesti vagyok, én csak csapvizet iszom évek óta és semmi bajom, nekem csak az oltja a szomjam, nyáron néha veszek mentes ásványvizet is, vagy forrásvizet.
2014. jún. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a csapvíz általában ihatatlanul rossz ízű, ezért ásványvizet iszunk.

Akinek saját kútja van: minden rosszindulat nélkül, de sárgulok az irigységtől :)

2014. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!