Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Most a margarin tényleg...

Most a margarin tényleg annyira egészségtelen napi szinten? Az 500Ft-os is? Vagy ez kamu?

Figyelt kérdés
Vaj és zsír drágább és sok benne pl. a koleszterin. Van olyan a családban akinek ez egyáltalán nem hiányzik, ezért nem esszük.
2014. jan. 21. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi már régen leszoktunk a margarinról, csak vajat eszünk. Igen, úgy tudjuk, egészségtelen. Sok mesterséges anyag van benne.
2014. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen azt mondták a vaj/zsír a káros.,és egyél margarint.

Ma meg mára kiderült hogy a margarin se jó..


Én úgy gondolom mind2 ehető(bár a vaj finomabb 100X) de a lényeg a mindenre kiterjedő változatos étrend.

Úgyhogy ehetsz ezt is azt is,de mértékkel,és minél több zöldséggel

2014. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Koleszterin hülyeség. A margarint a hulladék zsírok és olajok élelmiszerként való értékesíthetősége céljából találták ki. Fém katalizátor (nikkel) jelenlétében hidrogénezik, alacsonyabb hőmérsékleten is szilárd halmazállapotú telített zsírsavakat(és zsírokat) hoznak létre és közben olyan zsírok is keletkeznek a kémiai reakciók során, amelyek a természetben nem léteznek (traszzsírok) és amelyeket esetleg a szervezet nem is tud felhasználni normálisan.. Azaz nikkel és testidegen zsírok kerülnek be vele a szervezetbe.
2014. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én vajat eszem, de csak azért mert nekem sokkal jobb íze van, mint a margarinnak. De azt mondják, egészségtelen, mert állati zsír. Viszont a margarinra is azt mondják, hogy egészségtelen.

Állítólag az az ideális, ha nem csak kizárólag az egyiket, vagy a másikat eszed, és nagyon kis mennyiségben.

2014. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi rendes vajat eszünk. de nem azért mert az egésszéges vagy nem ,mert ezt nem tudjuk . nekünk a vaj jobban ízlik igaz mi erre áldozunk és drágább vajat veszünk.pl :kerrygold,president,Lurpak,Les Grand Prés.

az ,hogy mi egésszéges mindig változó . Amikor én születtem mindenki mondta ,hogy sok tejet adjon anyám inni ,mert az jó a gyereknek. Amikor a húgom született rá 2évre akkor meg már nem volt egésszéges a tej . Szerintem ez ,hogy mi egésszéges ,az ipartól ,és a gazdaságtól függ. ha nektek a margarin ízlik akkor egyétek azt . mi szoktunk ,néha venni ,de többször veszünk vajat.

2014. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon egészséges margarinok is és ami még meglepőbb, hogy nem túl drágán, a margarinoknál a transzzsírsav volt a gond (nem vagyok szakember, de így emlékszem) a legtöbb margarin ezt már nem tartalmazza. Én 500 g-os margarint veszek Bioboltban, az ára 5-6oo Ft, szerintem ez elfogadható ár és biztos, hogy kifogástalan a minősége (persze a Bioboltban is körül kell nézni, mert ott is vannak érdekes, megkérdőjelezhető minőségű áruk). Nem annyira finom, mint a vaj, de azt én kizártam, mert nem tartom egészségesnek sem a húst sem az állatból származó dolgokat.
2014. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasni:

[link]

2014. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!