Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik a legfinomabb - és nem...

Melyik a legfinomabb - és nem fekete, nem zöld, és nem is fehér - tea? Ajánlanál nekem ilyen teákat?

Figyelt kérdés

nem szeretem a ZÖLDTEÁT

nem nagyon iszom a FEKETETEÁT (koffein miatt)

és a FEHÉRTEA sem ízlett,

a roibos és a gyümölcs - hibiszkus, alma alapú teákat szeretem, de a levendula teán kívül úgy tűnik a gyógynövényes teák is ízlenek.

de annyi féle van, hogy nem tudom mit válasszak, ezért ha van egy nagyon tuti MÁRKA, TEATÍPUS, akkor nagyon megköszönném a tippedet :)


2014. szept. 13. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak az íze miatt iszod, vagy vmi pozitív hatást is vársz?

Én nagyon szeretek teázni, tele tudnám írni az egész oldalt a kedvenceimmel. De itt van két random: gyömbér és citrom -étkezés utánra való, segíti az emésztést, málna és grapefruit -nagyon finom:)

2014. szept. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem fontos a (gyógy)hatás, az ízvilág, a frissítő hatás, szomjoltás a lényeg.

van, hogy 1-1,5 liter teát is megiszogatok egy nap.

(ha nem főzök teát, akkor olyan kevés folyadékot iszom sajnos, a tea ment meg engem a kiszáradástól)_:)

2014. szept. 13. 23:24
 3/6 anonim ***** válasza:
A teákban nincs koffein, tein-t tartalmaznak jobbára. Tévhit, hogy a fekete teák erősebbek, a fermentálás miatt pont hogy alacsonyabb tein tartalommal bírnak, mint a zöld teák. Egy igazi zöld teát kétszer is nyugodtan le lehet főzni, és másodjára is kellemes élményt nyújt, egy fekete teával ezt nem tudod megtenni. Menj el egy boltba, ahol rendes teát lehet kapni, neten könnyen találsz ilyet, ahol kimérik a teát. Ott pedig ízlés szerint válogathatsz az eladó segítségével.
2014. szept. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem most a Teaház gyümölcstea válogatás a kedvencem, nagyon finom ízek és illatok. CBA-ban szoktam venni.

Ilyen a doboza:

[link]

2014. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Akkor te valójában meleg szörpöt iszol, mert ezeknek sok köze nincs a teához :)
2014. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legfinomabb egyértelműen a minőségi szálas tea. Ha még nem tettél tanulmányi kirándulást a környékbeli teaházakba, akkor most illene :) Ha esetleg Budapesten laksz/jársz a Big Ben Teaházat tudom ajánlani.


Ha filteressel szeretnél bohóckodni (néha olyan is kell :D) : Teekanne narancs. Twinings Warming Camomile & Spiced Apple és Cherry & Cinnamon. Celestial Seasonings-nek is vannak jó cuccai, csak tudj hozzájutni.

"Nem-tea": a honeybusht próbáltad már? Nekem sokkal jobban ízlik, mint a rooibos.

2014. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!