Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Valaki van itt aki függött a...

Valaki van itt aki függött a light colától és leszokott? Légyszi meséljétek, hogy?

Figyelt kérdés

15 éves korom óta iszom naponta, most vagyok 24, van egy gyerekem, nagyon szeretném ha nem dobnám fel idő előtt a pacskert rákban.

Kezdetben nem ízlett, de fogyni akartam és gondoltam az cukormentes, nagyon hamar felment az adat napi 2 literre, de aztán évekig volt 4, és rosszabb időszakban 6 liter/nap. Amikor teherbe estem a lányommal azonnal abbahagytam, valami iszonyatos kínlódás volt az első három nap volt a legrosszabb. Görcsös fejfájás, szédülés, szapora szívverés, alacsony vérnyomás. Alacsony amúgy is a vérnyomásom ha iszom, akkor is, de úgy hogy nem ittam, nagyon nagyon lent volt. Ha picit gyorsabban álltam fel, már elsötétült minden. Ez nem a terhesség miatt volt mert előtte is, utána is volt hogy le akartam tenni és ugyanezek voltak a tünetek.

Aztán 5 hós volt a lányom mikor családi összejövetelen mondták a többiek hogy csak egy pohárral igyak, azóta minden nap, és most 2 liter megy el egy nap.

Azt nem tudom megállni hogy napi 1-2 pohár, tehát csak drasztikusan menne megint. Valamivel pótolni kéne, úgy, hogy legalább az alacsony vérnyomás ne legyen gond. A kávéra még nem tudtam rászokni mert pocsék az íze, és nem tudom mennyivel lenne jobb alternatíva.


Volt valaki hasonló cipőben? Hogy jött ki belőle?


Légyszi az ocsmányságokat tartsátok meg magatoknak. Köszi.


2014. dec. 2. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először cherry coke függő voltam. Csak nem tudtam róla. Először csak egy kis dobozos délután frissítésnek. Aztán kettő. Később három. Rájöttem, hogy ha két literest veszek, akkor olcsóbban jövök ki. Aztán később mikor már nem engedhettem meg magamnak, áttértem a tesco-s kólára, mert jóval olcsóbb is volt, és kevesebb kalóriát tartalmazott. (Pici meggyszörppel bolondítottam meg).

Aztán egy nyári vizitábor során jöttem rá, hogy függő vagyok, elvonási tüneteim voltak, de a környéken nem lehetett kapni.

Ekkor döntöttem el, hogy olyan dologra állok át, amit én is el tudok készíteni.

Teázok azóta.

Nyáron pl. előre megfőzöm, hűtőben kancsóban lehűtöm. A Ceylon és az Earl Grey a kedvencem, de a kommersz fekete teát is megiszom, csak koffein legyen benne...


Ihatod keserűn, vagy mézzel, vagy cukorral. Tehetsz bele citromlevet, vagy narancsot, mandarint. Akár menta levelet is. Biztos van neked is egy teád - csak még nem talált rád...

2014. dec. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, örülök hogy más is tapasztalt ilyet.

Gyűlölöm a tea ízét, de meg fogom próbálni, hátha...esetleg másfélét mint amit eddig ittam. Pláne ha méz van benne az nagyon nem ízlik. De valóban, koffein legyen, hátha az segítene áthidalni a kezdeti tüneteket.

Köszi!

2014. dec. 2. 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek a tünetek a koffeinhiány miatt voltak. Folyamatosan kell csökkenteni az adagot és nem lesz gond. Mint írod napi 4-6 liter is lement, ami napi 400-600mg koffeint tartalmaz. Tehát nem kóla függő vagy, hanem koffein függő :D. A kólának legfeljebb az édes íze hiányozhat.
2014. dec. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is függő voltam, a vége felé már napi 3-4 litert ittam. Többször próbáltam csökkenteni az adagot, meg teljesen letenni hirtelen, pótolni valamivel, de állandóan visszaestem rövid idő után. Mindig találtam valami kifogást, hogy most ünnep van, vagy vizsgaidőszak van, vagy sok a munka, vagy rossz a kedvem, vagy jó a kedvem, stb. A terhesség alatt nagyjából én is kibírtam, bár alkalmanként akkor is ittam 2-3 decit. A szülés, illetve a rövid szoptatás után viszont azonnal visszaestem. Ezután jött a legrosszabb rész. Sokat kelt a gyerek és egyre többet ittam, hogy bírjam a napi 4-5 óra alvással.

Most április óta tiszta vagyok. Nem igazán tudom megmondani, most mi volt más, egyszerűen eldöntöttem, hogy elég és abbahagytam egyik napról a másikra. Pár napig rossz volt, nekem a fejem fájt. Próbáltam sok vizet inni és egy-két fájdalomcsillapító is elfogyott. Most érzem először azt, hogy ez most nem csak átmeneti. Viszont nem kísérletezek. Nem iszok meg egy pohárral sem, mert tudom, hogy bármikor vissza tudnék rá szokni.

2014. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem is csak így fog menni, hirtelen. Írta valamelyik válaszoló a fokozatos csökkentést...ez olyasmi mint egy alkoholistának úgy leszokni a piáról hogy 1-2 felest azért megiszik :D Ez nem működik, nálam legalábbis. Én addig iszom amíg van.

Utolsó: nálunk is most ez van...4-5 óra alvással ki kell bírni és így elfogy az a 2 liter. Direkt nem veszek többet, mert akkor annyival több is elfogyna simán.

Lehet hogy koffein függőség, szerintem az aszpartam is benne van valamennyire.

Köszi a válaszokat!

2014. dec. 3. 09:24
 6/6 anonim válasza:

Én koffein függő vagyok és te is az vagy... Napi 2-3 félliteres enegy... A tizen éves szervezetet jól megzerhelte, már a viszont átáltam a napi egy kávéra... ezt rendszerint valamelyik kávézóban fogyasztom, mert az otthoni expresso borzalmas. Sok sikert a leszokáshoz. 21/F


-Tony-

2015. ápr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!