Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ki és miért találta ki, hogy...

Ki és miért találta ki, hogy a kávé jó részegség vagy másnaposság ellen?

Figyelt kérdés
2015. márc. 20. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én még senkitől sem hallottam, hogy ezzel orvosolná...
2015. márc. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azt hallottam, hogy a citromos kávé elmulasztja a másnapos fejfájását
2015. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
filmekben isz mindig kávét isznak, pedig pont rosszat tesz
2015. márc. 20. 21:19
 4/8 Phoney ***** válasza:
Ha amúgy is kávézol, akkor nem olyan hülyeség meginni, hogy a koffeinmegvonástól ne legyél még rosszabbul, de ezt leszámítva csak ugyanolyan „érzéstelenítő” tüneti kezelés, mint mondjuk sört inni rá.
2015. márc. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:
Ja, ami a részegséget illeti, a koffein a részegség bizonyos tüneteit képes visszafogni. Aki ugyanazt az alkoholmennyiséget koffein (vagy egyéb serkentő) mellett viszi be, annál később kezdődik a tántorgás, akadozó beszéd, pohárborogatás, ilyesmi. Később is dől ki, ezért csapják szét magukat annyira az emberek, ha energiaital mellett rúgnak be. Mert akkor többet bírnak inni.
2015. márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de a kávé vízhajtó, vagyis koffein ide vagy oda, megnöveli a véralkoholszintet. ezért kell inkább vizet inni, hogy hígabb legyen a vér, így a másnaposság is elkerülhető
2015. márc. 21. 15:11
 7/8 I.B.T. ***** válasza:
C vitamintól nem leszel annyira másnapos mert segít bontani.
2015. ápr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki találta ki, de talán annyi lehet benne, hogy a koffein felpörget, ellenkezőleg az alkohollal és fejfájást enyhít. (bizonyos fejfájáscsillapító gyógyszerekben is van koffein) Ugyanakkor nem kell csodaszerként tekinteni rá, csak tüneteket mérsékel, nem kiiktat.
2015. ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!