Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyire egészséges illetve...

Mennyire egészséges illetve semleges azt a vizet inni, ami a csapból folyik?

Figyelt kérdés
2015. júl. 16. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a csapvíz abszolút egészséges, semmi bajod nem lesz tőle.
2015. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj vele. Szeretnek riogatni ezzel-azzal, de bizonyítani senkinek nem sikerült még semmit.


A kútvíz tud veszélyesebb lenni, ha pl. nitrátos, de a sima vezetékes víz tökéletes.

2015. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Jótanács: ha nem bírod meginni a csapból kifolyt vizet közvetlenül a vételezés után, akkor vegyél egy üveg kancsót, azt töltsd meg és abból igyál. Ugyanis ha egy kicsit 'áll' a víz, eltűnik belőle az esetlegesen kiérezhető - valakik számára kellemetlennek ítélt - mellékíz.

2015. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak azt isszuk, és semmi bajunk nincs miatta.
2015. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges, szerintem nálunk (bükki karszt víz) több ásványi anyag van benne, mint a gagyibb ásványvizekben.

Mondjuk a mosógép már annyira nem szereti... :)

2015. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Amikor az amik itt voltak taszáron nem ihatták a csapvizet palackozott vizet kellett nekik inni. Vajon miért?
2015. aug. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hallgatom utolsó
2015. aug. 5. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:
csak részben igaz, hogy magyarországon kiváló a csapvíz. az ország kb 90%ában iható csak.
2015. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is azt iszom. A legjobb.
2015. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
16%
Én eddig mindig amikor csapvizet ittam, hányingerem lett és hasfájásom. És több ismerősöm is ezt tapasztalta. Apu amikor csapvízzel csinálta meg a cappuccinoját (még pár hónapja), ki kellett öntenie, olyan keserű és rossz ízű volt, és ez többször is megismétlődött. Apu akkor be is telefonált annak a cégnek (vagy nem tudom minek hívják), akik kezelik Mo.-on a vizet, és mondták apunak a telefonba, hogy utánajárnak, és hogy kitisztítják a vizet. Hogy ezt az ígéretüket mennyire tartották be, nem tudom, de utána nem volt gondunk a csapvízzel, úgyhogy valamit csinálhattak:d
2015. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!