Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kínai kaja egészséges,...

A kínai kaja egészséges, semleges vagy egészségtelen?

Figyelt kérdés
Rendszeresen, heti többször eszek kínaiban, mindig valamilyen csirkét (szecsuáni, édes-savanyú, illatosomlós, szezámmagos, stb.). Ez mennyire káros vagy nem az? Nincs túl sok ízfokozó ezekben a kajákban, vagy bármi egészségtelen?
2009. aug. 5. 15:15
 1/7 anonim válasza:
100%

Hát a Meki alias túl sokan vagyunk öljük meg a felét a hamburgereinkkel történetnél mindenképpen jobb,de a kínaiak se vetik meg az ízfokozót,bár ez étteremtől és ételtől függ.Vannak helyek,ahol egész jók a kínaiak.A csirke,az még talán egy jobb eset,de a leveseket nagyon túlfűszerezik :-S.Ergo,ha tudod valamiről,hogy nem olyan durva,akkor eheted,csak válogasd az éttermet meg.Ez olyan,minthogy egy Gyrost hol eszel meg.Lehet,hogy az ilyen utcai gyrosokba még tehéntrágyát is tesznek.Úgyhogy abszolút étteremfüggő.



Jó étvágyat! :-D

2009. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Bàr azt nem tudom a kinaiak Magyaro.on mit tesznek bele, de ha az nézzük ök àltalàban friss alapanyagokbol, oda illö olajbol stb. fôznek. Otthon. Hogy itt mivel, passz!De szerintem egy minôségibb kinaiban egyél! Pl. vannak olyan alapanyagok amik itthon dràgàk, hogy ök beleteszik e azt nem tudom! Ezért nem biztos hogy a nagy könyv szerint fôznek itt s kiderül hogy egészségtelenek!
2009. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

a kínai kajákban ltalában egy minimális adag hús le van öntve egy nagy adag cukros lével. A cukor senkinek sem egészséges, mivel fogszuvasodást és cukorbeegséget okoz. Viszont alkalmanként belefér a kínai!


megjegyzés: én napi kb fél kiló csirkemellet eszem, vagy többet, így a hentessel elég jóban vagyok több helyen is. Egyszer láttam egy nagy adag sárga (!!) csirkemellet nála a vitrinben, megkérdeztem h azt ilyenkor kidobják, vagy mi lesz vele (nem akartam megenni persze)? nem dobják ki: kisz sárga emberek elviszik óccón.

Ez Budapesten történt, vonjátok le a következtetést.

2009. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt cseppet sem hinném h a rossz csirkemellet (vagy alapanyagot) vásárolnák fel, mint ah az előző írta! Szted őket nem ellenőrzik? És nem zárnák be ha találnának náluk rossz alapanyagokat? Valamint számlákkal stb beszállítói levelekkel nekik is igazolniuk kell hol mennyiért stb vásároltak! Én is szoktam ennyi kínait és még soha semmi bajom nem lett tőlük, sokan nem esznek mert elhiték azt a hülye pletykát h jaj ki tudja milyen húsból készül stb stb.... de szerintem nagyon finom. Egészséges is lehet persze nem az édes szószósak vagy édesbundásak de más kajában is előfordul cukor, szóval ennyi belefér ha nincs cukorproblémája az embernek. Másrészt rengeteg zöldséges ételük van!! Zöldséges tészta, zöldséges rizs, zöldséges gombóc, tavaszi tekercs stb stb és a húsok 80%-a vmilyen zöldséggel vagy több zöldséggel van keverve!
2009. aug. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a zöldséggel niscn is gond, de zöldséget magadtól meg egyéb kajákhoz is tudsz és kell enni, tehát ez nem mérvadó. Viszont túl kevés benne a hús a cukros léhez kéepst amivel nyakon van öntve. De mondom, belefér néha semmi bajod nem lesz tőle, mondjuk én emellett semmi más édességet sem eszem.

Viszont a hús témát nyugodtan elhiheted, mert a hentes nagyon jó ismerősöm, mondom, évek óta oda járok, és nekem nem akarta eladni azt a húst, mert az már a kínaiaknak volt félretéve. Úgyhogy Bpen óvatosan a kínaival!

2009. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nyilván a kínai éttermek kis hentesektől szerzik be a húst.
2015. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még írni sem tud szerencsét drágaságom, de már osztja az észt, online.


Mondatszerkezete, írás jelek, fogalmazás... mind hibás!

2017. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!