Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért egészségtelen az energia...

Miért egészségtelen az energiaital? Milyen bajom lehet tőle ha sokat iszok?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja hogy ne igyak mert egészségtelen de senki se mondta miért az. Amúgy nem iszok szerintem sokat, heti 2-3-szor max és csak egyet egy nap.

2015. szept. 3. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Mert te is ilyen leszel tőle.


https://www.youtube.com/watch?v=jRk0li0rqDQ

2015. szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1: lefagytam, ez durva :S
2015. szept. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az energiaital önmagában nem egésszégtelen, az energiaitalra alapozott életmód egészségtelen.

Mi van egy átlagos energiaitalban? Jó sok cukor, ez nem jó, de nem is halunk bele, iszonyatos mennyiségű koffein (átlagosan 100-500 mg dobozonként), a jobbakbban némi vitamin, esetleg taurin, karnitin, na meg festék és aroma. Semmi olyan, amelybe belehalhat az ember. Ha olyan lenne benne, be is tiltanák.

Amit figyelmbe kell venni, hoyg 18 év alatt a koffeinfogyasztás tényleg nem biztos, hogy hasznos. mellesleg idősebb korban sem. Ha azonban objektíven szemléljük a valóságot,a kkor tudjuk, hogy a kávét is viszgáljáka fiziológusok száz éve, akárcsak a cigit hogy bebizonyítsák, hogy egészségtelen. Nos, a cigaretta esetén ezt minden kétséget kizárólag sikerült is. A kávé esetén meg nem, de nemhogy nem sikerült,hanem egyre inkább az tűnik valószínűnek, hogy a kávéfogyasztás eygetlen betegség kockázatát emeli meg konkrétan, a gyomorfekélyét, a csersavtartalom miatt. Az energiaitalban meg ez sincs.

Mi az egészségtelen? A túlhajszolás, a nemalvás, illetőleg a keveset alvás, a folyamatos stresszorok jelenléte, és a fiatalkorban már élénkítőszerekkel szabályzott vérnyomás.Az energiaital fogyasztása AKKOR ÉS CSAKAKKOR megy az egészég rovására, ha az illető szervezet regenerációját gátolja, azaz a napközbeni munkavégzést indokolatlanul fokozza , a pihenési időszakban az alvást gátolja. Az, hogy "de hát aludtam" nem elegendő, mert aki este tízkor benyakal 2-3 energiitalt, és tiezenegykor lehet lefekszik, ugyan alszik reggel ahhtig vagy hét órát, ami visiítva elégséges, csak nem pihent. Másnap reggel mosottsz...r üzemmódban ébred, kipálcikázott szemekkel próbál dög fáradtan életre kellni, és mit tesz? Benyom még 2-3 energiaitalt vagy kávét, hogy felébredjen, ezzel valamennyire felpörgeti magát, majd túlpörög, és este megint nem tud aludni, vagy elmegy éjszakai baromkodni ("bulizni") pihenés helyett. azaz: hétközben dolgozunk, hétvégén meg baromkodunk. Fiatal vagyok, bírom. Látszólag igen, csak közben kimerítjüka csontvelőt, tönkretesszük májacskánkat, elgeyngítjük az immunrendszert, meg nem eszünk rendesen, ezért hiánybetegségeket gyújtünk be. Fiatal vagyok, nem gond, egy-két hegesedő szívizomgyulladás, pár gócfertőzés, pármilliárd elhalt májsejt, mi az. Hát m, pont az, hogy negyvenéves korunkban "robbanunk le" (leszünk egymást kvöető idült betegségekkel küzdővé, betegessé, csökketn munkaképességűvé) hetvenéves korunk helyett, és meghalunka sok idült betegségben hatvanévesen, kilencven helyett.

Az energiaital is oylan, mint sok minden más: tudni kell a mértéket. És a természettől elszakadt, fogyasztói világba' nevelkedett "minden a tiéd, fogyassz, jogaid vannak, megérdemled" emberekkel pont ez a baj: enmt udják a mértéket. Dédapám mindig azt mondta: fiam, nem erőlködj, jól jön majd az az erő nyolcvanéves korodban sz..rni is. Ő tudta, mert megélte.

Egy szó, mint száz: a megmondóemebrek felületesek. Te ne légy az, és akkor nem lesz semmi bajod.

2015. szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon könnyen rá lehet szokni,csakúgy mint a kávéra. idő után már nem fogod érezni se,hogy kicsit is felpörgetne.

én tavaly nyáron 12 óráztam egy gyárban. nagyon nehéz volt kibírni, állandóan álmos voltam és nem voltam elég gyors, a gép gyorsabban dobálta a dolgokat .

egyik nap vettem 1,5 liter energia italt. napközben folyamatosan iszogattam. egyátalán nem voltam fáradt és gyorsan is tudtam csinálni, meg is dícsértek.

szóval annyira bejött,hogy a többi nap is ezt ittam. napról-napra egyre kevésbé éreztem a hatását,nem volt olyan mint az elején. utána abbahagytam ezt a melót éés nagyon kívánta a szervezetetem,nehéz volt megállni,hogy ne vegyek.

azóta nem nagyon iszok csak havi 1-2 alkalommal egy dobozzal.

de hidd el nekem rá lehet szokni könnyen. jobban jársz ha valamilyen gyümölcslevet iszol inkább. bár abban is rengeteg cukor van. de az energia ital hosszabb távon tényleg káros,számos kutatást csináltak erről. beleavatkozik a szervezet számos működésébe. nem véletlnelül nem ihatják gyerekek,terhesek és szívbetegek.

szóval én nem innám, keress valami más innivalót

2015. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kb fel eves idöszakba napi 1-2sima vagy strong utàn, gyomorhurut vastagbél hurut
2016. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Inkább hanyagold az energy italokat, mert ne tedd ki veszélynek főként a szívedet, ha nem muszáj.



Legyen inkább a legjobb barátod a Coca-cola és a Pepsi.

Ők is helyettesítik a finom cukros ízeket.

2022. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!