Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az energiaital tényleg annyira...

Az energiaital tényleg annyira egészségtelen?

Figyelt kérdés
Például egy 2,5dl-es energiaitalban van Niacin, Pantoténsav B2,B6,B12 vitamin,(amik fontosak a testépítéshez) mindegyikből kb a napi szükséglet 40%-a. Nos tegyük fel cukormentest veszek, abban cukor sincs, és a tartósítószereken kívül (ami manapság már szinte mindenben van) nincs benne semmi káros anyag, talán a koffein de az is van a kávéban. Akkor most hogy is van ez? mert nem hiszem hogy tényleg annyira jó hatással lenne.
2014. jan. 14. 20:31
 1/9 anonim válasza:
Biztos hogy nincs jó hatással a veséket tönkreteszi pl...most nem akarok hülyeséget írni de annó én is megittam egy nap2 dobozzal minimum.Az talán nem olyan sok bár napi szinten...és egy nap mentem 1szer vagy 2szer vc-zni.(kis dolog :-D )1-2 évig toltam ezt a dolgot aztán leálltam vele de ez ügyben "rosszabb " lett a helyzet.Már sokkal többször ürítek.Lehet nincs összefüggés de szerintem igen.Emellett pedig sokkal ingerlékenyebb voltam volt hogy kicsit túl is lőttem a célon pl az extra koffein tartalmú hell kicsit megterhelte a szervezetemet...szerintem nem sok értelme van ennek főleg hogy legálisan fogyasztható így az általános iskolás gyerekek is isszák.Utána is lehet olvasni mennyire "egészséges".A csontoknak sem jó ha jól emlékszem ezt is olvastam.Ez egy baromság hogy vitaminok vannak benne...
2014. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

kis olvasnivaló:

[link]

2014. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért baromság hogy vitamin van benne? Többet jársz wcre? Többet iszol, gondolkozz már, én nem vagyok energiaitalos, de napi 10-15 kiswc lazán van. Azt nem mondom, hogy napi szinten jó, de edzés előtt ha nem vagy hozzászokva segíthet.
2014. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Na ez a cikk engem megerősített...igen az igaz lehet h vannak vitaminok benne bár elég furán hangzik de ott a taurin is ha jól szűröm le akkor ez sincs túl jó hatással a szervezetre.Elég nagy galibát okoz+ a koffein ami jóval nagyobb dózisban van az italban mint a kávéban...hát ki ki döntse el maga mennyire éri meg.
2014. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem iszok többet pont ez a baj.Elvileg napi 3 liter a normális ehhez képest szerintem jó ha megvan a napi 1.Én úgy éreztem hogy ez hozzájárult a dolgokhoz annó.Egyébként ha nem ittál sose napi szinten akkor mire alapozod hogy hülyeség amit írok?Én így érzem persze lehet tévedek.Most valamiért védeni akarod ezt a terméket hát szíved joga.
2014. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem a koffeinnel, és nem is a taurinnal van elsősorban a probléma, hanem azzal a hatalmas kupac cukorral ami van benne... a vesének meg akkor jó, ha annyit iszol, hogy egy nap legyen minimum 5 átlátszó pisid...
2014. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A taurin pedig rohadtul nem káros...
2014. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Több benne a koffein mint a kávéban?! Honnét szedted ezt a baromságot? 250ml energiaitalban 80mg koffein van, míg 50ml presszókávéban kb. ugyanennyi, 200ml hosszúkávéban akár 180mg is lehet, 2L(2000ml) pepsi kólában pedig 240mg található. A foszforsav tényleg gyengítheti a csontokat nagy mennyiségben, de az is van kb. az összes szénsavas üdítőben.
2014. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jó...lehet hogy a legtöbb energiaitalban azonos mennyiség ami a kávéval is megegyezhet de vannak energiaitalok amikben dupla adag a koffein.Gondolom nem viccből írják rá de lehet akkor is csak behalucináltam a "tüneteket".Igen ez igaz hogy a taurin nem káros ezzel valóban hülyeséget írtam.A cikkben is az áll hogy óriási mennyiségben okozott problémákat.Én mindenesetre akkor sem gondolom egy egészséges dolognak persze(és ez elcsépelt tudom)manapság mi az egészséges...
2014. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!