Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Turmixgéppel elkészíthető...

Turmixgéppel elkészíthető finom gyümölcsös-zöldséges italok?

Figyelt kérdés

Van valakinek valamilyen bevált receptje? Lehetőleg ne tejes legyen... ezek vannak itthon: alma, néhány mandarin, két narancs, banán

Zöldségek közül répa van.


2016. febr. 24. 13:49
 1/8 Egyenes út ***** válasza:
Igen,elkészíthető.Ezeket összeturmixolod és kész..
2016. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezekre azért nem szokott kőbe vésett recept lenni, mert egyénfüggő.

Én pl imádom a céklát répával, de a pasim undorodik tőle, ő a narancsot szereti grapefruittal, amit meg én nem.

Ízlés szerint. Én a mandarint a naranccsal és a répával turmixolnám, a narancs savanykásságát kiegészíti a répa édessége. :3

2016. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó ötlet. És a répát ugye nem kell előtte megfőzni?
2016. febr. 24. 15:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazság szerint gyümölcscentrifugával csináltam még csak répát és hát, az szanaszét kapta. :D

Én is gondolkodtam már - mert már nincs centrifugám - hogy turmixba kéne megcsinálni, de még nem jutottam el odáig. Az enyém elég kicsi ezért félek a dologtól, de ha neked egy masszívabb géped van, akkor nem lehet baj. Próbáld ki egy kis adaggal. Először csak a répát. Igazából nem lehet vele gond, hiszen a food processor is ezen az elven működik. Esetleg megpróbálhatod úgy is, hogy kicsire felkarikázva egy kis lével együtt turmixolod.

:3

2016. febr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos tönkrement a gyümölcscentrifugánk, így csak turmixgép áll a rendelkezésemre, nem egy olyan nagyon masszív darab, már sok éve megvan.. de mindegy, megpróbálom majd. Köszi a segítséget:))
2016. febr. 24. 15:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyümölcsöket próbáltam már. Azt tedd bele, amit szeretsz. Ha nem akarsz tejet használni, akkor gyümölcslével csináld.

Vízzel még nem próbáltam, de az is jó lehet.

Zöldségeket sem próbáltam. Szerintem a répa nagyon kemény, nem tudom, hogy bírná-e. De ki kell próbálni. Folyadékot mindenképpen tegyél mellé.

2016. febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

HA esetleg még nincs kész, akkor egy kis vizet tegyél bele.


Nekem a kedvencem: fél banán, nagy marék spenót egy fél savanykásabb (nem túl érett) körte vízzel.

2016. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon jól hangzik, amit az utolsó leírt :)

Végül zöldségeket nem tudtunk belerakni, de csináltunk egy gyümölcsös italt, volt benne alma, kivi (végül találtam itthon), narancs, mandarin, ananászlé, víz. Fini lett :)

2016. febr. 25. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!