Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A palackozott vízre (Pl:...

A palackozott vízre (Pl: NaturAqua, vagy Mizse, Balfi) miért mondják hogy egészségtelen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, nem tudom felfogni, hogy ha ha már a víz(palackos) se egészséges akkor mi.

Miért mondanak ilyet, most akkor igyak csak üditőt vagy mi, eddig csak szénsavas vizet ittam(Balfi, NaturAqua) nagyon be vagyok parázva! Akkor most egész életemben egeszsegtelenül eltem(ittam)??!??!?


2016. ápr. 3. 13:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
3%
mert kioldódnak a műanyagból mindenféle vackok
2016. ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
tudod létezik olyan hogy olvadáspont és forráspont... na ha ezeket azok az anyagok elérik, max akkor oldódnak ki..
2016. ápr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
A legegészségesebb Magyarországon a csapvíz. A legtöbb "ásványvíz"-ként árult palackos micsoda nem egyéb, mint szintén csapvíz, némi széndioxiddal dúsítva, vagy sem. Ezek fogyasztása nem számodra egészségtelenek, csak egyrészt a pénztárcádra nézve, mivel azt a nagyjából egy forintos vizet megveszed 80-90 Ft-ért, viszont a környezetedre nézve rettentően káros. Kezdve a palackozó üzemek káros anyag kibocsájtásától kezdve a szállítási költségeken, és környeztterhelésen keresztül az eldobott, és soha le nem bomló PET palackokig.
2016. ápr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
És ha én azt mondom neked, hogy az evés káros akkor is elkezdesz pánikolni meg vergődni?
2016. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
#1-nek van igaza, a palackok falából elsősorban a ftalát típusú lágyítók képesek beleoldódni a palack tartalmába, akár csak nyomnyi mennyiségben. Ezek az anyagok aztán az emberi szervezetben feldúsulnak, raktározódnak a zsírszövetben és az ösztrogén hormonhoz hasonló biológiai hatást fejtenek ki. Sok kutató ennek tulajdonítja a daganatos betegségek előfordulási arányának megugrását és férfiaknál az ösztrogén hormon hatásához hasonló biológiai állapotok kialakulását.
2016. ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

#3

A csapvizse tőkéletes.

[link]


Az egyik tanárom azt javasolta folyamatosan váltogatni talán a legjobb. Ugy egyikse tudja kifejteni igazán a káros hatását.

2016. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És a drágább vizek mint a Szentkirályi az talán nem olyan "káros" vagy…?
2016. ápr. 3. 18:00
 8/12 anonim válasza:
54%
nem tudod felfogni, hogy a palackkal van a gond?
2016. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És akkor most minden palackos ital egészségtelen mi nagyokos prszt!
2016. ápr. 3. 20:17
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem kifejezetten egeszsegtelen.


Az, hogy erre-arra ezt mondjak, altalaban marketing fogas, hogy mindenfelet el tudjanak adni a hiszekeny embereknek, vagy hogy kiussek a konkurenciat. Peldaul ha valaki keszit valami csapviz-tisztito humbugot, akkor telekurtol mindenfele ujsagot es oldalt arrol, hogy milyen egeszsegtelen a palackozott viz. Aztan tucatnyi mas oldal atveszi es igy keletkeznek a varosi legendak.


Minden teruleten megfigyelheto ugyanez; nepszeru termekekrol egyszercsak "felfedezik" az "amerikai tudosok", hogy ilyen meg ilyen karos, ehelyett inkabb fogyaszd ezt meg ezt...


Semmi bajod nem lesz a palackozott viztol, kiveve ha hosszu idon keresztul ugyanazt iszod (par evtized mulva vesekovet kaphatsz a sok asvanyi anyagtol), erdemes idonkent valtogatni.

2016. ápr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!